Atuty inteligentnych programatorów astronomicznych

W myśl ustawy, jaką jest Prawo Energetyczne prognozowane jest osiągnięcie niemalże 100%, niezależnego systemu gospodarczego w pełni zasilanego prądem zielonym. Obecnie udział odnawialnych źródeł energii dla sektora transportu i logistyki wynosi 5,6%, natomiast na zaopatrzenie budynków w ciepło oraz elektryczność przeznaczamy łącznie 77% zasobów energetycznych. Mając na uwadze powyższe dane, o wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań wpływających na poprawę modelu zarządzania energią w obrębie inwestycji budownictwa mieszkalnego warto pomyśleć już na etapie projektowym.

Inwestujemy w programator astronomiczny

nowoczesny Programator astronomicznyPrawie 60% rocznych kosztów utrzymania domu lub mieszkania przeznaczmy obecnie na zaopatrzenie budynków w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zasoby ciepła. Innowacyjne instalacje grzewcze i wentylacyjne z odzyskiem ciepła oraz zastosowanie urządzeń takich jak nowoczesny programator astronomiczny czy termostaty pozwalają nie tylko na efektywne zmniejszenie kosztów, a więc optymalizację domowego budżetu ale także stymulują rozwój operatywnych wzorców zarządzania zasobami energii elektrycznej. W październiku 2018r. wolumen obrotu energią elektryczną odnotował wzrost zapotrzebowania wynoszący 122%, co generuje szereg wyzwań wzrostu zarówno dla indywidualnych gospodarstw domowych jak również rozbudowanej infrastruktury miejskiej, której celem jest sprawne zaopatrzenie w prąd zarówno sektora logistyki i transportu jak również budowlanych podmiotów gospodarczych, w skład których wchodzą budynki użyteczności publicznej oraz inwestycje należące do budownictwa mieszkalnego. Zarówno zaawansowane systemy automatyki takie jak Inteligent Building System jak i proste urządzenia, jakimi są zegary sterujące pozwalają na stworzenie optymalnych warunków do pracy czy wypoczynku poprzez inteligentne dostosowanie temperatury wewnątrz pomieszczeń. Dzięki możliwości koordynacji pracy zegara sterującego podłączonego do źródła ciepła w naszym domu możemy koordynować jego pracę na urządzeniu mobilnym, co umożliwia przygotowanie harmonogramu ogrzewania przystosowanego do naszych potrzeb i wymagań.

Wyposażone w funkcję „otwartego okna” nowoczesne programatory astronomiczne za pomocą inteligentnych czujników montowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia dostosowują odpowiednią temperaturę w budynku, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że nie dojdzie do przegrzania, a co za tym idzie ominiemy niepotrzebne generowanie strat energii. Dzięki możliwości nadzoru nasz programator możemy wyłączyć na czas wyjazdu, a stała łączność z siecią Wi- Fi gwarantuje nam możliwość uruchomienia sieci grzewczej z odpowiednim wyprzedzeniem.