Cena usługi polerowania szyb

Zarówno szlifowanie, jak i polerowanie szyb, pozwala na usunięcie wszelkich powstałych rys i drobnych uszkodzeń. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki szlifowania możliwe jest dotarcie do dna uszkodzenia, co powoduje iż efekt jest znacznie bardziej zadowalający. Aby jednak takie szlifowanie dało oczekiwane rezultaty, warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy zajmujących się usuwaniem zarysowań i uszkodzeń z szyb samochodowych.

Korzystamy z polerowania szyb

polerowanie szyb cenaSamodzielnie wykonywane polerowanie szyb może powodować powstawanie jeszcze większych uszkodzeń. Dodatkowo w warunkach domowych przeważnie nie mamy wszystkich niezbędnych akcesoriów, w tym wysokiej klasy polerski z regulacją obrotów, specjalnych kół filcowych oraz profesjonalnych środków polerskich. Zarówno w przypadku bardziej widocznych uszkodzeń i zarysowań zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się poprawą wyglądu szyb. Jeżeli interesuje nas prawidłowo wykonane polerowanie szyb cena nie musi być wcale bardzo wygórowana. Sam temat polerowania szyb budzi wiele wątpliwości. Pierwszą ważną dla klientów kwestią jest fakt, czy polerowanie szyb może wpływać na ich wytrzymałość. Średnia głębokość zarysowań to około 0,05 mm, natomiast w przypadku podpaleń i głębokich rys to od 0,15 do 0,20 mm, natomiast standardowo stosowane szyby mają grubość w granicach 4 mm. Z tego powodu polerowanie głębszych rys obejmuje w granicach 5% grubości szyby, co powoduje jedynie symboliczne osłabienie szyb. Kolejną ważną kwestią jest to, czy każdą szybę można wypolerować. Okazuje się, że jedną z potencjalnych przeszkód mogą być zastosowane na szybach filtry albo dodatkowe powłoki. Przeważnie są one umieszczane na wewnętrznych stronach szyb, dzięki czemu nie ma możliwości ich naruszenia w czasie polerowania. Jeżeli jednak powłoka znajdzie się na zewnętrznej stronie szyby, profesjonaliści od razu to zauważą i odstąpią od polerowania.

Wielu klientów ma również obawy, że w czasie polerowania na szybach pojawią się zniekształcenia, nazywane soczewkami. W przypadku profesjonalnego wykonania usługi nie powinien się pojawić żaden efekt zniekształcenia optycznego na szkle. Efekt ten jest możliwy wyłącznie w przypadku umiejętnego wyprowadzenia szlifu, co powoduje przejście z miejsca najgłębszego szlifu do zewnątrz. W takich firmach nie musimy się także martwić o niedopolerowanie, które bywa jedną z przyczyn reklamacji.