Charakterystyka podłóg olejowanych

Przy wyborze podłogi liczy się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim jakość i funkcjonalność. Bez względu na wybór, trzeba będzie o nią odpowiednio zadbać, a już na pewno konieczne jest jej zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Czym są podłogi olejowane?

producent podłóg olejowanychPrzy wykańczaniu wnętrz, najwięcej uwagi się poświęca ścianom i podłogom, ponieważ ich wygląd ma znaczący wpływ na charakter pomieszczeń. Ściany można samodzielnie pomalować, jednak układanie podłogi już nie jest takie proste, bo wymaga odpowiednich narzędzi i także nieco umiejętności. Na pewno godne polecenia są podłogi wykonane z naturalnych materiałów, które cechują się dużą wytrzymałością i oryginalną teksturą. W zależności od rodzaju pomieszczenia, ludzie decydują się na parkiety, panele, płytki czy deski drewniane, które nazywane są panelami drewnianymi. Jeżeli urządzamy dom w stylu rustykalnym lub prowansalskim, to producent podłóg olejowanych ma dla nas wyjątkową ofertę, która z pewnością nas zainteresuje. Podłogi zabezpieczone specjalnym olejem zachowują swój naturalny charakter i kolor. Olej nie tworzy nieprzepuszczalnej warstwy na drewnie jak lakier, dlatego też podłoga pochłania i oddaje wilgoć. Jego zaletą jest to iż wnika w głąb drewna i pielęgnuje go w każdej warstwie. Już niewielka powłoka oleju świetnie chroni  podłogę przed drobnymi zarysowaniami, a w razie potrzeby, można wykonać olejowanie fragmentarycznie, co znacznie oszczędza czas i pieniądze na impregnacji podłogi. Jedyne czego wymaga, to systematycznej konserwacji.

Jeżeli zależy nam na pięknej i oryginalnej, naturalnej podłodze w salonie, pokoju czy przedpokoju, to warto wybrać podłogi olejowane. Porównując estetykę podłogi lakierowanej do olejowanej, to ta druga zdecydowanie wygrywa, bo ma niepowtarzalny charakter.