Co zrobić, aby podkład dobrze krył?

Dobór odpowiedniego fluidu do naszego typu urody stanowi dla kobiet odwieczny problem. Na szczęście dzisiaj możemy znaleźć naprawdę mnóstwo artykułów lub filmików urodowych z poradami, jak zrobić to poprawnie. Ważnym jednak jest to, aby nie tylko sugerować się kolorem podkładu i tym do jakiej cery został przeznaczony, ale także jego kryciem.

Podkłady doskonale kryjące

podkład kryjącyKiedy fluidy dopiero wkraczały na nasz polski rynek często mogliśmy dostrzec na ulicach dziewczyny, które miały na sobie zarówno zbyt grubą warstwę podkładu, jak i zbyt ciemną. Wynikało to przeważnie z ograniczonego wyboru względem odcieni podkładów. Wówczas w drogeriach były po prostu podkłady ciemne i jasne przy czym jasne i tak nierzadko okazywały się za ciemnie, a poza tym praktycznie w ogóle nie kryły. Dzisiaj nie mamy większego problemu z tym, aby kupić podkład kryjący idealnie dopasowany do naszej cery ponieważ z biegiem czasu formuły podkładów zostały ulepszone oraz oczywiście na rynku pojawiło się więcej ich odcieni. Mimo to kobiety wciąż spotykają się z problem związanym z kryciem podkładu, jednakże najczęściej nie wynika on z winy samego fluidu lecz błędnego sposobu jego aplikacji. Często rozcieramy podkład zupełnie tak, jak krem co sprawia, że nie tylko nie wtapiamy go w skórę i tym samym nie pozwalamy mu zadziałać tak, jak powinien, ale również sprawiamy, że na buzi zaczynają się tworzyć plamy. Podkład bowiem należy aplikować sposobem wklepywania. Warto to robić albo specjalną gąbeczką, albo pędzlem przeznaczonym do nakładania podkładu. Wystarczy nałożyć kilka kropel podkładu na twarz i rozprowadzić go za pomocą wyżej wymienionych akcesoriów wklepując, a nie rozcierając. Wówczas podkład wtopi się w naszą skórę, wyrówna jej koloryt i dopiero zacznie kryć niedoskonałości. 

Dobrej jakości podkłady kryjące sprawdzają się świetnie w roli bazy pod cienie do oczu, ale również jako baza na usta, kiedy planujemy zaaplikować na nie np. matową pomadkę. Takiego podkładu możemy również użyć jako korektora na cienie pod oczami. Im poprawniej będziemy aplikować nasz podkład tym mniej kosmetyków możemy potem użyć. Poprawna jego aplikacja sprawia również, że nakładamy na twarz naprawdę cieniutką warstwę produktu dzięki czemu staje się on tym samym bardziej wydajny.