Czyścimy nasze baseny

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w przydomowe baseny. Posiadanie takiego miejsca, w którym można ochłodzić się w upalne dni jest spełnieniem dziecięcych marzeń dla wielu osób. Trzeba jednak pamiętać, że bez względu na rodzaj basenu, wymaga on regularnego czyszczenia. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z basenem całorocznym. O czystość wody możemy zadbać za pomocą specjalnych specyfików, które rozpuszcza się we wodzie. Pozostaje jednak kwestia zanieczyszczeń mechanicznych. 

Odkurzacz do czyszczenia basenu

skuteczny odkurzacz basenowyWłasny basen w ogrodzie jest w dzisiejszych czasach czymś, na co może pozwolić sobie coraz większa ilość osób. Ceny takich luksusowych rozwiązań w ogrodach są coraz przystępniejsze, a my jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej zamożni. Do wyboru mamy całe mnóstwo różnych rodzajów basenów, od takich rozkładanych na stelażu, po różnej wielkości niecki wpuszczane w ziemię. Jeżeli dany basen rozłożony jest przez dłuższy czas, to musimy liczyć się z koniecznością ciągłego dbania o jego czystość, zarówno jak chodzi o jakość wody, jak i stan dna oraz ścianek. Najtrudniejsze do usunięcia są zabrudzenia mechaniczne, takie jak piasek, gałązki czy inne drobne rzeczy, które osadzają się na dnie. Na szczęście można je usuwać za pomocą specjalistycznych odkurzaczy. Taki skuteczny odkurzacz basenowy nie musi być wcale dużym wydatkiem, a może znacznie ułatwić nam życie. Większość osób kupuje ręczne odkurzacze z długą rurą, które wymagają naszej obecności przy sprzątaniu. Ciekawszym, ale nieco droższym rozwiązaniem są odkurzcze automatyczne, które po zaprogramowaniu same oczyszczają dno, a także ściany basenu. Taki odkurzacz usuwa nie tylko piasek czy gałązki, ale też glony czy inne zanieczyszczenia przyklejone do ścianek bądź do dna. Dla każdego właściciela basenu posiadanie odkurzacza może okazać się znacznym ułatwieniem.

Właściciele basenów wiedzą, że wydanie kilku lub kilkunastu tysięcy na taki luksus w ogrodzie wcale nie jest jedynym wydatkiem. Potem trzeba regularnie dbać o czystość takiego basenu. Znacznym ułatwienie w utrzymaniu tej czystości może okazać się posiadanie specjalnego odkurzacza basenowego. Jest ich na rynku całe mnóstwo ,można więc wybierać pośród ręcznych oraz automatycznych.