Digital, czyli współczesna forma promocji

 

Od kilkunastu lat prowadzę firmę, która zajmuje się sprzedażą odzieży. W obecnych czasach, kiedy ciuchów jest w internecie bardzo dużo, a wieszaki w sklepach, aż uginają się pod naporem różnego rodzaju części garderoby, ciężko wybić się takiej małej rodzinnej firmie z tradycjami. Pomimo, że po zakupy przychodzą stałe klientki, tak praktycznie wcale nie widać nowych twarzy. Postanowiłam w takim razie wprowadzić swoją firmę na rynek internetowy, a pomóc mi w tym miała znana firma digital. 

Agencja digitalowa, czyli jak zwiększyć sprzedaż

znana agencja digitalNa ciuchach się znam, na internecie nie do końca. Trendy w modzie śledzę na bieżąco, dzięki czemu w moim sklepie nie znajdują się jedynie rzeczy dla stałych klientek w podeszłym wieku, ale również takie, które są na topie i spokojnie mogą zaspokoić gust nawet najbardziej wybrednych dam. Pomimo tego, sprzedaż nie wzrasta, a mogę zaryzykować stwierdzenie, że powoli nawet zaczyna spadać. Dlatego zgodnie z zasadami obecnego marketingu postanowiłam wprowadzić swoją firmę do internetu. Najpierw założyłam sklep internetowy. Okazuje się, że do tego momentu wszystko poszło ładnie i przyjemnie. Jakie więc było moje zdziwienie, kiedy po 2 miesiącach od uruchomienia całej sprzedaży internetowej praktycznie nikt do mojego sklepu nie zaglądał. I tu własnie okazuje się, że wypromowaniem mojego sklepu musiała się zająć znana agencja digital. Dzięki ich działaniom w zakresie rożnego rodzaju kampanii banerowych oraz w wyszukiwarkach, na stronie mojego sklepu zaczął pojawiać się ruch, a wraz z nim pojawiły się również zamówienia. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że własny sklep internetowy wymaga podawania różnego rodzaju słów kluczowych, które pomogą w jego pozycjonowaniu się na liście w wyszukiwarce internetowej. Nie wiedziałam również, że duży ruch na stronie jest również zależny od reklam banerowych oraz w wyszukiwarce. Niestety zabiegi marketingu internetowego wybiegają daleko poza moje umiejętności, co nie zmienia faktu, że chyba warto pójść za ciosem i zdobyć chociaż niewielką wiedzę na ten temat, żeby móc orientować się zasadach panujących na rynku. Znana firma digital, świetnie wypozycjonowała moją stronę. W ciągu sześciu miesięcy widzę znaczną poprawę, jeśli chodzi o ilość zamówień.

Człowiek niestety nie może wszystkiego wiedzieć. Obecnie marketing poszedł bardzo daleko do przodu. Internet jest potęgą, która pozwala rozwinąć skrzydła nawet takim niewielkim firmom jak ja. Znana agencja digitalowa, w przypadku mojej firmy spisała się na medal. Liczę na dalszą współpracę oraz osiągnięcie takich wyników jakie były prognozowane na początku naszej współpracy, a mając pełny wgląd w obecną sytuację istnieje duża szansa, że możemy je nawet pobić.