Dokładne leczenie kanałowe

Nie mam pojęcia czemu niektórzy boją się dentystów. Przecież wizyty są prawie bezbolesne, jeżeli chodzi się na nie regularnie. Uważałam, że kontrola co pół roku jest niezbędna. Dlatego też nigdy nic mnie nie bolało i miałam pełne uzębienie. Nigdy jeszcze nie musiałam wyrywać zęba. Uważnie dbałam o stan jamy ustnej, szczotkowałam i nitkowałam zęby dwa razy dziennie minimum. Jednak czasami i przy super higienie zacznie się nieraz coś psuć.

Uratowałam ząb leczeniem kanałowym

leczenie kanałowe w KrakowieU mnie pojawił się pewien problem z dolną czwórką. Górny ząb zacząć na nią napierać i któregoś dnia ją skruszył. Zaczęła się psuć, kiedy była już otwarta i nieosłonięta szkliwem. Konieczne było leczenie kanałowe w Krakowie, w którym zawsze leczyłam zęby i miałam już sprawdzonego stomatologa. Wiedziałam, że tam zadbają o mój ząb z należyta starannością i wyleczą go dokładnie. Mieli tam profesjonalne i porządne narzędzia i urządzenie do szybkiego utrwalania plomb, które bardzo lubiłam. Nie przepadałam bowiem za kilkuminutowym trzymaniu maszynki  ze światłem przy kończeniu plomb. Tutaj wszystko było nowoczesne i leczenie trwało krócej. Nigdy wcześniej nie miałam zębów leczonych kanałowo, jednak sporo o tym czytałam. Wiedziałam, że niezbędne jest zrobienie tego dokładnie, ponieważ powikłania mogą być ciężkie. Nie warto oszczędzać na zdrowiu i wybierać się do sprawdzonych dentystów. Jednak ja miałam akurat takie szczęście, że leczenie nie było kosztowne. Mój stomatolog był profesjonalistą, ale miał rozsądne ceny. Leczenie kanałowe przeciągnęło się u mnie do dwóch wizyt. Wykonałam też zdjęcie rentgenem, by zobaczyć, czy ząb został wyleczony prawidłowo. Stomatolog miał też specjalny mikroskop do oszacowania prawidłowości wykonania leczenia. Nie mogłam na nic narzekać, ponieważ wszystko jak zawsze zostało wykonane jak najlepiej.

Na kolejnej wizycie stomatolog spojrzał na ząb, który wyleczył mi poprzednio i stwierdził, ze wszystko się dobrze wygoiło i wyleczyło. Miałam bowiem trochę zranione dziąsło, gdyż moim problemem jest nadwrażliwość. Jakiś czas później, poleciłam nawet tego stomatologa mojej mamie. Bolał ją ząb, a nie znała żadnego odpowiedniego specjalisty. Gdy wróciła od mojego lekarza, była bardzo zadowolona i wychwalała go. Teraz nawet tatę chce do niego wysłać. I własnie w ten sposób moja cała rodzina zaczęła się leczyć u jednego stomatologa.