Elastyczne bryczesy do jazdy konnej

Elastyczne spodnie do trenowania jazdy konnej są najpopularniejsze wśród kobiet i mężczyzn. Jeździectwo to wymagająca, elitarna dyscyplina sportu, a dla wielu życiowe hobby. Poświecenie dla ćwiczeń procentuje dobrymi wynikami i lepszą sprawnością. Wygoda w siodle jest równie ważna. Dlatego elastyczne spodnie do jazdy konnej, typu legginsy są specjalnie wzmacniane. Podczas ćwiczeń i startów w zawodach jeździec czuje się w nich komfortowo i pewnie.

Spodnie jeździeckie dla początkujących

bryczesy do jazdy konnejOsoby, które realizują swoją pasję jeździecką, na pierwszym etapie chcą skompletować wygodny strój. Najpopularniejsze są elastyczne bryczesy do jazdy konnej. W profesjonalnych sklepach jeździeckich można kupić różne rodzaje bryczesów. Na lato i cieplejsze pory roku polecane są bawełniane legginsy z elastyczną nicią, które zapewniają swobodę ruchów. W sezonie zimowym i jesiennym lepsze będą cieplejsze jeansy. Są też specjalne spodnie termiczne, w których można trenować o każdej porze roku, w terenie i na padoku. W ujeżdżalni zimą nie jest wiele cieplej niż na otwartym wybiegu. Niskie temperatury wcale nie sprzyjają komfortowi podczas jazdy. Dlatego dobrze jest zakupić drugą parę bryczesów ze specjalną ochroną termiczną i delikatnym ociepleniem od strony wewnętrznej. Wśród spodni dla jeźdźców dominują solidne i wytrzymałe tkaniny ze specjalnymi szwami i wzmocnieniami. Strój na zawody spełnia określone normy. Bryczesy mogą być na gumce w pasie lub na zamek. Czasem mają kieszenie, lub są jak getry-legginsy jedynie ze szwem. kolory, jakie dominują to czernie, brązy oraz biele. Biel szczególnie zarezerwowana jest na odświętne okazje-pokazy jazdy konnej, zawody i mistrzostwa. Do codziennych ćwiczeń lepiej wybrać ciemne bryczesy, to oczywiście ze względów czysto praktycznych, gdyż chronią przed zabrudzeniem. 

Wybór spodni bryczesów do jazdy konnej powinien być podyktowany potrzebą wygody i komfortu. Podczas codziennych ćwiczeń w terenie lub na padoku warto zadbać o ubrania, które posiadają podwyższoną trwałość. Elastyczne legginsy są wygodne i solidnie uszyte. Z kolei na zimowa porę polecane są termiczne tkaniny, które chronią przed mrozem, wiatrem i deszczem. Nieprzemakalne bryczesy to najlepsze rozwiązanie na chłodną, zimową oraz jesienną porę roku.