Jak oznakować słoiki?

Robienie własnych dżemów czy też powideł, to nie tylko domena naszych babć i mam. Obecnie wiele kobiet również decyduje się na to, aby zrobić takie zapasy w swoim domu. Pozwala to bowiem sporo zaoszczędzić, szczególnie jeśli w domu mamy prawdziwych fanów tego typu przetworów.

Specjalne naklejki na słoiki

samoprzylepne naklejki na słoikiOczywiście gdy robimy wiele przetworów, to prędzej czy później mogą one zacząć nam się po prostu mulić. Po przerobieniu wiele owoców ma podobny do siebie kolor, szczególnie jeśli mowa o typowych owocach leśnych. Warto właśnie z tego względu wprowadzić jakieś specjalne oznaczenia, które sprawią, że słoiki zdecydowanie nie będą nam się myliły. W tym celu możemy wykorzystać między innymi samoprzylepne naklejki na słoiki. Takie naklejki zazwyczaj posiadają miejsce, dzięki któremu możemy je opisać. W tym miejscu warto wpisać z czego są konkretne przetwory oraz datę włożenia ich do słoików. Dzięki temu w naszej spiżarce cały czas będziemy mogli kontrolować to co już powinniśmy zjeść, a co oczywiście może jeszcze nieco poczekać. Tego typu naklejki mogą być również wodoodporne. Oznacza to zatem, że nawet jeśli przez przypadek je zamoczymy, to nie pobrudzą się one i nie zaczną odklejać. Wszystko będzie można bardzo szybko wytrzeć. Gdzie możemy je natomiast zakupić? Gdy rozpoczyna się sezon na przetwory, to bardzo często dostępne są one nawet w marketach bądź też w zestawie wraz z słoikami. Bez żadnego problemu możemy natomiast cały rok kupować je za pośrednictwem sklepów internetowych.

Obecnie tego typu naklejki naprawdę świetnie sprawdzają się w przypadku przygotowywania przetworów domowych. Dzięki nim możemy bowiem wszystko oznaczyć i później pilnować chociażby daty ważności takich produktów. Oczywiście naklejki można kupić przez internet.