Jak przetransportowałam się do Gdańska?

Pochodzę z wielkopolski, mieszkam w Warszawie a pracę dostałam w Gdańsku. Jestem singielką, więc zmiana miejsca zamieszkania to dla mnie żaden problem. Zresztą uważam, że mieszkanie w Trójmieście poszerzy moje horyzonty, nie tylko te zawodowe.

Transportowanie rzeczy do Gdańska

transport GdańskOd zawsze wszędzie było mnie pełno, dlatego informacja o mojej przeprowadzce nikogo nie wprawiła w osłupienie. Wręcz przeciwnie – wszyscy zaangażowali się do pomocy jak mogli. Kolega sprawdził transport Gdańsk i to czy jest firma, która przewiezie moje rzeczy z Warszawy do Gdańska. Okazało się, że firma transportowa z Gdańska odbierze moje rzeczy bez problemu oraz dowiezie je na miejsce, gdzie dodatkowo pomogą mi z rozładunkiem. Był to dla mnie duży atut tej firmy, ponieważ nie byłam pewna czy się sama z tym wszystkim uporam. Na szczęście kolega zaoferował mi pomoc i pojechał ze mną na miejsce. Firma transportowa zabrała moje rzeczy – łącznie z meblami – i wyruszyła w drogę. My mieliśmy pecha i mój samochód na dzień przed wyjazdem zepsuł się. W związku z tym ruszyliśmy w drogę pociągiem. Po dotarciu na miejsce wysiedliśmy z pociągu na dworcu centralnym w Gdańsku. Stamtąd musieliśmy poszukać już transportu gdańskiego, najlepiej taksówki lub w najgorszym przypadku tramwaju. W najgorszym przypadku, ponieważ po podróży pociągiem, nie wyobrażałam sobie dalszej podróży z bagażami, komunikacją miejską. Na szczęście transport gdański jest dobrze zorganizowany i mimo, że wsiedliśmy w tramwaj, dojechaliśmy pod same drzwi mojego nowego domu. Moje nowe mieszkanie było zlokalizowane w samym centrum Gdańska zaraz przy pętli tramwajowej. W zasadzie nie byłam pewna kiedy mój samochód do mnie dojedzie, dlatego ta lokalizacja wydawała mi się rewelacyjna. Dotarliśmy na miejsce, pod same drzwi, ale na transport mojego dorobku musieliśmy jeszcze trochę poczekać. Rozmawiając przed domem dowiedzieliśmy się od sąsiadów, że transport gdański jest mocno rozwinięty a cała infrastruktura komunikacyjna miasta, ułatwia mocno życie mieszkańcom. To była dobra wiadomość.

Niemniej jednak, muszę przyznać, że korzystanie z tego typu usług, bardzo ułatwia życie. Dzięki tej firmie, nie musiałam martwić się o szczegóły, ponieważ to fachowcy i specjaliści z tej firmy, dopięli wszystko na ostatni guzik.