Jakie szelki wybrać dla psa?

Każdy właściciel psa wie, jak ważne są codzienne spacery. Nasz pupil podczas wspólnej wyprawy nie tylko załatwia swoje potrzeby, ale także eksploruje okolice i zdobywa informacje o innych psach w pobliżu. Aby spacery były komfortowe nie tylko dla czworonoga, ale i dla nas, warto wybrać odpowiednie szelki. Na co zwracać uwagę przy takim zakupie?

Cechy dobrych szelek

szelki dla małych psówJuż od wielu lat częściej widuje się szelki niż typowe obroże. Szczególnie popularne jest to w przypadku ras brachycefalicznych, które wyróżniają się specyficzną budową czaszki z krótką i spłaszczoną kufą. Buldogi francuskie, angielskie, mopsy czy Shih tzu to przykłady takich psów, które bardzo często mają problemy z oddychaniem, dlatego też w ich przypadku idealnie sprawdzą się szelki. W sklepach znajdziemy kilka rodzajów tego produktu, takich jak szelki typu guard, norwerskie czy easy walk. Każdy z nich zapewnia inny komfort noszenia oraz w inny sposób oddziałuje na psią sylwetkę. Szelki dla małych psów powinny być lekkie i dopasowane do rozmiarów psiaka, tak by ten nie mógł wyswobodzić się z nich nawet w przypadku strachu. Szelki zapobiegają ewentualnym podduszeniom i nie narażają tchawicy psiaka. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać spośród tysięcy wzorów, kolorów i dodatków, które są nie tylko atrakcyjne, ale i funkcjonale. Możliwość zawieszenia adresatki czy odblaskowego światełka sprawia, że w przypadku zaginięcia nasz pupil szybciej do nas powróci.

Odpowiednie szelki to ważny zakup, który coraz częściej zastępuje typowe obroże. Jest to bezpieczne i komfortowe dla psa rozwiązanie, które niweluje ryzyko podduszenia oraz wyswobodzenia się. Na rynku znajdziemy produkty typu guard, norwerskie oraz easy walk, które różnią się przeznaczeniem, wyglądem oraz sposobem zakładania.