Kamery internetowe wysokiej jakości

Poprzedni właściciel obiektu który przejęliśmy jako nowy posterunek niekoniecznie dbał o to, by system monitoringu był dobrej jakości. Przejęta infrastruktura była przestarzała i nadawała się w pierwszej kolejności do wymiany, gdyż nasi operatorzy odmówili pracy przy tak starym sprzęcie. Jako że stary plan ochrony nie nadawał się do obecnego zagospodarowania, musieliśmy przede wszystkim rozplanować nowe rozłożenie monitoringu od podstaw.

Obrotowe kamery o wysokiej jakości

kamery obrotowe ipPrzede wszystkim, na obiekcie takim jak nasz nie było potrzeby zabezpieczania wewnętrznego terenu, gdyż tym zajmowali się wartownicy, a do tego nie było możliwości by na teren zostały wpuszczone osoby niepowołane. Podstawą monitorowania miało być więc zabezpieczenie terenu ogrodzenia i przedpola tak, by można było łatwo wychwycić wszelkie próby nieupoważnionego wtargnięcia na teren posterunku. Plan zakładał więc zabezpieczenie całego ogrodzenia, które miało być wyposażone w kamery obrotowe ip usytuowane co kilkanaście metrów w równych odstępach, jak również dokładne pokrycie wizyjne terenu stróżówki i wjazdu dla samochodów. Zostały one sprzężone z urządzeniami w centrum monitorowania, znajdującym się niedaleko naszego posterunku. Spośród całej gamy dostępnych urządzeń monitoringu wybraliśmy obrotowe kamery o zwartej konstrukcji, które nie rzucały się w oczy a po instalacji choćby na lampie oświetleniowej nie były dobrze widoczne, jednocześnie mając świetną jakość i wytrzymałość na warunki pogodowe. Z racji iż zdecydowana większość kamer była usytuowana na stałe na zewnątrz, wszystkie urządzenia były wodoodporne i izolowane przed wpływem niskich i wysokich temperatur, jak również wyładowań elektrycznych. Optyka użyta w tych kamerach była najwyższej jakości, z wieloma filtrami pozwalającymi na montaż urządzeń właśnie pod lampą czy innym źródłem światła, które maskowało obecność kamery.

Filtry pozwalały na odbieranie idealnie czystego obrazu, niwelując negatywny wpływ źródła światła, znajdującego się tuż nad obiektywem, co zwykle skutkowało zakłóceniem wizji. Mimo iż kamery były obsługiwane przez centrum monitorowania na głównej jednostce, zostawiliśmy możliwość podglądu w trybie rzeczywistym dowódcy warty, w razie konieczności przekazywania informacji z jakiejkolwiek sytuacji mającej miejsce w zasięgu pola widzenia kamer.

Dodaj komentarz