Kilka słów o transporcie odpadów zgodnie ze spisem BDO

Moja firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości opakowań plastikowych. Jest to bardzo znane przedsiębiorstwo, które zatrudnia bardzo wielu pracowników. Ze względu na liczne odpady, jakie powstają na skutek produkcji, wymagane jest wywożenie śmieci kilka razy dziennie. Jest też szczególnie ważne, by firma, która dla mnie pracuje posiadała odpowiednie uprawnienia.

Jak ważne jest zezwolenie pozwalające na transport odpadów?

zezwolenie na transport odpadów - spis bdoW mojej pracy bardzo ważną kwestią jest dbanie o środowisko naturalne. jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy trzeba zwracać szczególną uwagę na odpady , które powstają na skutek działań związanych z produkcją tworzyw sztucznych. Bardzo ważne było, by firma, która wywozi śmieci miała zezwolenie na transport odpadów – spis bdo jest kluczowy dla mojej działalności. Pozwala to na sprawniejsze działanie a także na profesjonalne zabezpieczenie śmieci. Mało kto wie, ale odpadki potrafią być bardzo szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale też dla ludzi. Dlatego trzeba je zawsze odpowiednio zabezpieczyć. Moim pracownikiem od takich zabezpieczeń jest pan Władysław. Zawsze zgłasza mi wszelkie nieścisłości, jakie występują podczas produkcji. Zdarza się, ze musi on mnie informować w środku nocy, ze trzeba zamówić dodatkowy wywóz odpadów. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, dlatego musiałem zmienić charakter umowy z firmą zewnętrzną. Zwiększyłem częstotliwość wywozy śmieci, by zawsze mieć pusty plac przy fabryce. Chodzi tez o to, by odpadki nie leżały tam długo,bo nie dość, że wyglądają nieestetycznie to jeszcze zagrażają zdrowiu pracowników. Dlatego obowiązkiem każdego pracodawcy jest dbanie o środowisko naturalne w taki sposób, by zawsze można było w sposób rzetelny zapewnić wywód odpadków. Ostatnio zwiększyło się zapotrzebowanie na wywóz odpadów, bo produkcja specyficznych form plastiku zużywał więcej tworzywa.

Na szczęście, zawsze mam możliwość zamówienia dodatkowego transportu, który w dobrej cenie wywiezie wszystkie odpadki, które zalegają kontenery przy placu magazynu fabryki.  Jest to bardzo ważne, byt wywiązywać się z utylizacji odpadów, bo za niewywiązywanie się z tego obowiązku przewidziane są wysokie grzywny i mandaty. Poza tym, musimy zostawić nasza planetę w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń.