Metody przynoszące ulgę w bólu pleców

Jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości, które dotyczą narządu ruchu jest ból pleców. Pojawia się zazwyczaj między łopatkami, w odcinku piersiowym, lędźwiowym lub szyjnym. Może mieć różne przyczyny, jednak do najczęstszych należą siedzący tryb życia, wady postawy, a także mała aktywność fizyczna. Czasem pojawia się na skutek chorób, a także urazów.

Metody na pozbycie się bólu pleców

sposób na ból pleców - poznańZłe nawyki postawy, przyjmowanej przez dłuższy czas nienaturalnej, wymuszonej postawy ciała, brak regularnego wysiłku fizycznego, niewłaściwe podnoszenie ciężarów, zła pozycja podczas snu mogą przyczynić się do pojawienia się bólu oraz dolegliwości takich jak skolioza, kifoza lub lordoza. Ból pleców jest szczególnie uciążliwy, często nasila się na skutek dźwigania oraz nadmiernej aktywności. Osoby, które zmagają się z tym problemem, często mają trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków, dlatego zastanawiają się, jaki jest sposób na ból pleców – Poznań jest miastem, gdzie pacjenci mogą skorzystać z różnorodnych zabiegów. Do najczęściej wykorzystywanych metod, które są skuteczne oraz nieinwazyjne należy masaż. Odpowiedni nacisk likwiduje dolegliwości, zmniejsza ból, a także odpręża oraz rozluźnia. Powinien być on wykonywany przez specjalistę, jakim jest doświadczony fizjoterapeuta lub masażysta, dzięki temu przynosi ukojenie, jest bezpieczny. Fizjoterapeuci wykonują różnorodne zabiegi, które świetnie sprawdzają się w przypadku bólu pleców. Pomocne okazuje się leczenie zimnem, krioterapia przynosi pożądane rezultaty. Warto także regularnie ćwiczyć, gdyż dzięki temu można zlikwidować napięcie, a także pozbyć się bólu. Wielu pacjentów korzysta także z zabiegów z zakresu fizjoterapii, do których należy terapia falą uderzeniową, która przynosi ulgę w bólu, wspomaga powrót do pełnej sprawności. Specjaliści często zalecają także wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, dobierają odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne, które mają za zadanie pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

Szczegółowy wywiad, a następnie zastosowanie odpowiednich technik manualnych likwiduje dane dysfunkcje, a także pomaga pacjentom. Jedną z technik stosowanych w tego typu dolegliwościach jest laser, który pobudza organizm do wytwarzania przeciwciał przeciwbólowych, a także przyśpiesza gojenie tkanek. Magnetoterapia jest metodą, która wywołuje w tkankach określone reakcje cieplne, mechaniczne oraz fizykochemiczne, zmniejsza napięcie mięśni, hamuje procesy zapalne, działa przeciwbólowo, a także rozszerza naczynia krwionośne.