Na co zwrócić uwagę wybierając wagę samochodową?

Zawsze, gdy decydujemy się na wybór wagi samochodowej, to na początek powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie pojazdy będziemy chcieli ważyć. Musimy zwrócić szczególną uwagę na wielkość pojazdów do ważenia, a także czy będą to małe auta osobowe, czy też bardzo duże ciężarówki. W przypadku ważenia samochodów ciężarowych z przyczepą należy zakupić wagi samochodowe, które mają co najmniej 18 m pomost.

Wysokiej jakości wagi samochodowe

producent wag samochodowychZawsze przy zakupie odpowiedniej wagi samochodowej powinniśmy określić typ pojazdów, które będą ważone. Jeżeli nie będziemy ważyć samochodów ciężarowych, które ważą powyżej 15 ton, to nie ma sensu kupować wagi, która może ważyć do 20 ton, bo tylko tracimy na tym pieniądze. Powinniśmy również upewnić się, czy waga samochodowa powinna mieć konstrukcję betonową czy też stalową. Przy zakupie wagi samochodowej powinniśmy największą uwagę zwrócić na pomost wagowy. Konstrukcja wagi nie powinna wyginać się pod żadnym ciężarem samochodu, ponieważ przy uginaniu się pomostu nie będą dobrze działały tensometry i może dojść do nieprawidłowego pomiaru. Wysokiej klasy producent wag samochodowych najczęściej poleca swoim klientom te wykonane ze stali. Cała konstrukcja wagi jest jednym elementem i główną zaletą takiej wagi jest to, że możemy ją łatwo przetransportować w drugie miejsce. Kolejnym czynnikiem przy wyborze wag samochodowych jest wybór za jej zagłębione lub wyniesionej. Wagi zagłębione są idealnym rozwiązaniem, kiedy nie chcemy wykonywać dodatkowych najazdów, co pozwoli nam zaoszczędzić dodatkowo więcej miejsca na placu. Jednak wagi najazdowe posiadają łatwiejszy dostęp do elektroniki oraz do jej czyszczenia. Na końcu powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy do wagi możemy podpiąć się elektronicznie i operować nią za pomocą sterowania w komputerze. Ułatwi nam to wgranie odpowiednich programów.

Również ważnym czynnikiem przy wyborze wagi samochodowej jest serwis gwarancyjny. W przypadku awarii wagi powinniśmy mieć możliwość skorzystania z serwisu, który szybko i dokładnie usunie wszelkie usterki. Najlepiej jest więcej wybrać producenta wag samochodowych, który działa na rynku od wielu lat i prowadzi biznes niedaleko naszej działalności. Wtedy będziemy mogli bardzo szybko skorzystać z pomocy fachowców naprawiających wagi.