Najlepsza rozdzielnica elektryczna

W każdym budynku jest zamontowana instalacja elektryczna, której zadaniem jest bezpieczne rozprowadzanie prądu po całym budynku. Posiada ona określone napięcie, którego nie można przekraczać, bo może to spowodować zwarcie.

Do czego służy rozdzielnica budowlana?

rozdzielnice elektryczneFirmy budowlane czy remontowe przeważnie nie mogą korzystać z instalacji elektrycznych znajdujących się w budynkach, ponieważ ich sprzęt często pobiera sporo prądu. Muszą być wyposażone w rozdzielnice elektryczne, które w bezpieczny sposób doprowadzają prąd do poszczególnych odbiorników. Rozdzielnice przeważnie doprowadzają energię elektryczną do takich miejsc jak targowiska, festyny, imprezy organizowane w plenerze czy kempingi, na których konieczne jest tymczasowe zasilanie. Posiadają one kompletne wyposażenie w postaci pełnego okablowania oraz wszelkich zabezpieczeń chroniących użytkowników przed porażeniem prądem oraz skutkami zwarć w obwodach odbiorczych. Każda rozdzielnica elektryczna podlega szczegółowym pomiarom wykonywanym przez uprawnionych elektryków za pomocą profesjonalnych przyrządów pomiarowych. W momencie zakupu powinny także mieć pełną dokumentację techniczną oraz deklarację zgodności producenta. Na rynku znajdziemy rozdzielnice w formie tablic, skrzynek i szaf, jednak to skrzynkowe cieszą się największą popularnością, ponieważ są uniwersalne i mobilne. Mogą mieć wykonane obudowy z metalu lub z tworzywa na bazie poliestru termoutwardzanego, który dodatkowo jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego.

Rozdzielnice są przeważnie kupowane przez firmy budowlane, remontowe oraz organizatorów masowych imprez, ponieważ są im niezbędne w prowadzeniu działalności. Jednak jest też możliwość ich wypożyczenia na określony czas, co równie jest korzystną ofertą.