Ogrzewanie budynków przemysłowych przy pomocy promienników

Wielu właścicieli dużych budynków o przeznaczeniu przemysłowym, takich jak hale produkcyjne, zmaga się z problemem ogrzewania. Ogrzanie tak dużej powierzchni, która niejednokrotnie sięga tysiąca metrów kwadratowych nie jest takie proste, jak ogrzanie małego budynku mieszkalnego. Ogrzewanie w budynku przemysłowym, musi być odpowiednio przemyślane, aby było możliwie jak najbardziej oszczędne, jednocześnie możliwie efektywne. Na szczęście rozwijająca się technika, pozwala osiągnięcie złotego środka.

Najlepszy promiennik przemysłowy

najlepsze promienniki przemysłoweJeszcze kilkanaście lat temu, budynki przemysłowe były ogrzewane w ten sam sposób, co budynku mieszkalne, do tej pory w starych hala przemysłowych, możemy zauważyć konwekcyjny system grzewczy. W nowo budowanych budynkach o tak dużej kubaturze, nie uświadczymy tradycyjnego ogrzewania, ponieważ w przypadku budynków o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych, jest ono nieopłacalne. Obecnie najpopularniejszym rodzajem ogrzewania przemysłowego są promienniki. Promienniki na dzień dzisiejszy są najlepszym systemem ogrzewania do takich budynków, ponieważ są energooszczędne, a zarazem bardzo efektywne. Najlepsze promienniki przemysłowe pozwalają na ogrzanie powierzchni całej hali w dużo krótszym czasie. Właśnie poniekąd stąd się bierze ich efektywność, wszyscy dobrze wiemy, że utrzymanie danej temperatury powietrza wymaga dużo mniejszego zużycia energii grzewczej, niż podniesienie temperatury powietrza o kilkanaście stopni Celsjusza. Przewagą promienników nad innymi systemami grzewczymi między innymi jest to, że ogrzewają one całe pomieszczenie w równomierny sposób, dzięki temu temperatura jest stała, a nie tylko wypadkową wszystkim temperatur. Promienniki podgrzewają całe powietrze, a nie tylko część mieszając je z zimnym.

Na rynku mamy do wyboru kilka rodzajów promienników, nie da się w jednoznaczny sposób określić, który z nich będzie najlepszy, ponieważ są to kwestie zupełnie indywidualnie. Montaż promienników jest bardzo prosty, ponieważ odbywa się przy pomocy bardzo wytrzymałych łańcuchów tuż pod stropem lub bezpośrednio do niego. Dzięki temu, że promienniki są zamontowane w niedostępnym miejscu, to nie ulegną zniszczeniu podczas pracy w hali produkcyjnej oraz nie zabierają przestrzeni użytkowej.