Parawan w domu zwiększa funkcjonalność

Wiadomo, że z rodziną jest bardzo dobrze. Ale zazwyczaj tylko na zdjęciach. Mając małe mieszkanie czteroosobowa rodzina nie ma lekko. Może jest zżyta, ale takie upchnięcie w jednym pokoju i brak prywatności na dłuższą metę bardzo męczy. Jest to na pewno źródłem wielu kłótni. Okazuje się, że mniejsze pomieszczenie, ale całkowicie odgrodzone jest dużo lepsze niż nieco większy pokój, ale bez wyznaczonego miejsca dla poszczególnej osoby.

Wystarczy zamontować parawan

parawany 5 częścioweMontując w domu takie odgrodzenie możemy łatwo pozwolić rodzeństwu trochę odetchnąć i mieć czas i miejsce dla siebie. Szczególnie uciążliwe jest to dla brata i siostry. Wychodzenie do łazienki, żeby się przebrać, albo chowanie się lub czekanie, aż brat wyjdzie to nie jest dobre rozwiązanie. A przecież wystarczy taka prosta rzecz, która jest nie tylko praktyczna, ale też ładnie wygląda. Innym zastosowaniem takiego parawanu jest na przykład oddzielenie sypialni od salonu. Często są mieszkania z dziwną wnęką w pokoju, która idealnie pasuje na duże łóżko i nic więcej, ale odkryte nie wygląda za dobrze, a parawan wygląda estetycznie i bardzo pasuje do wnętrza. Możemy nim też zakryć kuchnię w salonie z aneksem, dzięki czemu nikt nie będzie widział brudnych talerzy. To świetne rozwiązanie zarówno w małych mieszkaniach, gdzie jest jeden pokój jak i w loftach i kamienicach, gdzie pokoje są ogromne, a jest ich mało. Często wystarczy zastosować takie proste rozwiązanie i nadać zupełnie inny wymiar mieszkaniu. W sprzedaży są zarówno parawany 5 częściowe jak i 3 częściowe i takie są najpopularniejsze. Można kupić taki parawan zarówno drewniany, w kolorze naturalnym, jak i z nadrukiem, pasującym charakterem do osoby. Oczywiście można założyć zwykły parawan podobny do zasłony, ale takie rozkładane, drewniane parawany wyglądają o niebo lepiej.

Niezależnie od sytuacji, czy mieszkanie jest bardzo małe i chcemy odgrodzić salon od sypialni, albo gdy mamy dwa pokoje i salon jest dla rodziców, a mały pokój dla dwójki dzieci, które ciągle się gryzą, parawan jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Ciekawe jest też to, że pasuje idealnie do dużego mieszkania, gdzie pokoje są ogromne i ciężko je wykorzystać z tego powodu. Odgrodzenie parawanem pozwoli na wyodrębnienie dodatkowej przestrzeni, której wcale nie chcemy pokazywać gościom.