Pierwsza wizyta u okulisty

Nigdy w domu nie miałam komputera, bo nie interesowałam się ani internetem, ani grami. Wolałam czytać książki, bo one rozwijały moją wyobraźnię. Kiedy jednak ukończyłam szkołę i zaczęłam szukać pracy, to wiedziałam, że będę pracowała przy komputerze. Zapisałam się więc na szybki kurs komputerowy, żeby mieć na ten temat jakieś chociaż podstawowe pojęcie.

Wzrok zbadany przez profesjonalnego okulistę

okulista krakówPracę znalazłam w urzędzie, miałam tam zajmować się archiwizacją danych. Praca była z komputerem i dlatego musiałam zrobić badania. Okulistę mogłam wybrać sobie sama, co mnie cieszyło, gdyż nigdy wcześniej takiego badania nie miałam a chciałam, aby przeprowadził je profesjonalista. Wiedziałam nawet w jakiej placówce medycznej przyjmował najlepszy okulista Kraków był ogromnym miastem i wielu okulistów miałam do wyboru, ale chciałam na pierwsze badanie iść do tego specjalisty, u którego badała się prawie cała moja rodzina. Rodzice nosili okulary, brat również. Mama nie raz namawiała mnie na wizytę u okulisty, ale ja nie czułam takiej potrzeby. Teraz przyszedł czas, żeby zbadać oczy. Zapisałam się wizytę w godzinach porannych, bo miałam do wykonania jeszcze inne badania, a wszystko chciałam załatwić w tym samym czasie. W kolejce przed gabinetem czekała jedna osoba. Przyszłam przed czasem, bo nie lubiłam się spóźniać. Mniej więcej wiedziałam jak wyglądało badanie wzorku u okulisty i nic nie mogło mnie zaskoczyć. Kiedy weszłam do środka i wyjaśniłam, że to moje pierwsze badanie, to okulista był nieco zaskoczony. Z tego też względu przebadał mi wzrok uważnie. Nawet miałam sprawdzone ciśnienie w oku a to było ważne badanie. Okulista potwierdził mi, że mam dobry wzrok i jestem zdrowa. Wiedziałam, że tak będzie, bo doskonale widziałam i nie obawiałam się efektów badania. Z podpisanym zaświadczeniem od okulisty mogłam wrócić do firmy i rozpocząć pracę na swoim stanowisku.

Praca w urzędzie zdecydowanie mi odpowiadała, ponieważ była interesująca. Z uwagi na fakt, że dużo czasu spędzałam przed komputerem, to kupiłam sobie okulary z anty refleksem, które miały chronić moje oczy przed światłem, które emitował właśnie komputer. Mogłam być jeszcze bardziej pewna, że dbam o swój wzrok w odpowiedni sposób a to było dla mnie bardzo ważne.