Po co wieszać obraz w salonie?

Dzisiejsza technika daje wiele możliwości aranżacyjnych. Metody zdobnictwa są bardzo zróżnicowane. Dzięki temu można dopasować je do potrzeb indywidualnych. Każde pomieszczenie w domu wymaga innego podejścia oraz powinno być spójne z koncepcją całego mieszkania.

Jaki obraz nadaje się do salonu?

obrazy do salonuNiemniej jednak można puścić wodze fantazji. Jednym z elementów, które idealnie odzwierciedlają styl panujący w pomieszczeniu są obrazy. Bez względu na to czy są to obrazy do salonu czy sypialni, mogą one przedstawiać różnorodne ilustracje i motywy. W salonie, który jest duszą domu i nie jest jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w domu, warto postawić na neutralne wzory. Mam tu na myśli obrazy, które nie przedstawiają domowników w dwuznacznych lub intymnych sytuacjach. Takie obrazy warto zostawić na powieszenie w sypialni, gdzie jest bardziej intymnie. Obrazy wiszące w salonie mogą być wykonane na płótnie lub szkle. Metoda ich wykonania może być naprawdę bardzo różna. Moja kuzynka, która skończyła szkołę plastyczną jest bardzo uzdolniona. Kiedyś namalowała dla mnie obraz na płótnie, który do dziś jest dla mnie wielką pamiątką. Powiesiłam go w salonie, ponieważ uznałam, że kolorystyka idealnie pasuje do szarości i bieli panujących w moim wnętrzu. Tak, salon mam szaro-biały. Obraz natomiast jest przepełniony kolorystyką czarną, która przeplata się z czerwienią. Jest to idealny kontrast dla mojego mieszkania, które dotychczas wydawało się nudne i szaro-bure. Jak pokazuje mój przykład, obraz w salonie wcale nie musi być utrzymany w podobnej tonacji jak mieszkanie czy ściany pomieszczenia. Obrazy służą także do rozweselenia pomieszczenia i nadania mu głębi. Służą do tego wszystkie barwy, które współgrają z pomieszczeniem a jednocześnie są jego przeciwieństwem. Niemniej jednak każde połączenie barw jest kwestią indywidualną i zależy od gustu. Należy pamiętać o tym, że w salonie to my, domownicy, spędzamy najwięcej czasu. W związku z tym powinniśmy się w nim czuć dobrze.

W związku z tym, to my powinniśmy się w nim czuć dobrze. Wieszając na ścianie jakikolwiek obraz, to my będziemy na niego patrzeć każdego dnia. Dlatego właśnie wybrać taki motyw, który nie będzie nas irytował a wręcz przeciwnie – będzie sprawiał, że będziemy czuć się dobrze.