Poszukiwania laryngoskopu dla dzieci

Prowadzę prywatny gabinet pediatryczny. Ponieważ diagnozuje dzieci na różne choroby muszę mieć na wyposażeniu gabinetu wiele sprzętu medycznego, który ułatwia mi pracę. Ostatnio, zbliżał się sezon grypowy. W tym czasie przychodzi do mnie wielu małych pacjentów z infekcjami gardła. Sprzętem medycznym, który ułatwia diagnostykę w takiej sytuacji jest laryngoskop.

Kupno małego laryngoskopu odpowiedniego dla dziecka

laryngoskop dla dzieciDo tej pory korzystałam z metalowego laryngoskopu, który był uniwersalny i pasował zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W końcu doszłam jednak do wniosku, że dobrze byłoby kupić specjalny laryngoskop dla dzieci. Zapewniałoby to komfort zarówno mnie, jak i moim pacjentom. Udałam się w tym celu do apteki przyszpitalnej. Wiedziałam, że lekarze mogą tam kupić specjalny sprzęt medyczny. Bez trudu dostałam tam urządzenie, którego potrzebowałam. Taki laryngoskop dla dzieci jest specjalnie wyprofilowany do dziecięcych podniebień, dzięki czemu ograniczają odruch wymiotny podczas badania. W przypadku dzieci jest to bardzo ważne. Jego końcówka jest także odpowiednio zabezpieczona, stępiona w taki sposób ani nie pokaleczyć języka dziecka, który jest o wiele bardziej delikatny niż w przypadku osób dorosłych. Kupiłam laryngoskop wielorazowy, który można dezynfekować w bardzo wysokich temperaturach i korzystać z niego wielokrotnie.

Używam tego urządzenia do tego, aby dokładnie obejrzeć gardło i krtań dziecka. Dzięki temu mogę sprawdzić czy dziecko ma tylko zapalenie krtani, czy może jest to angina oraz czy nie ma ropnych nacieków w gardle. W szpitalach laryngoskopów używa się także do intubacji. Ułatwia on wprowadzenie rurki intubacyjnej chorej osobie w krtań i tchawicę. Dzięki niemu cała procedura jest szybsza i bezpieczniejsza dla pacjenta.