Poszukiwania obornika granulowanego w dużej ilości

Kilka lat temu założyłam własny biznes. Uprawiam ekologiczne owoce i warzywa, a później sprzedaje je na targach i ryneczkach w okolicznych miasta. Ostatnio zauważyłam jednak, że moje uprawy są coraz słabsze. Rośliny coraz mniej owocowały i dawały mniejsze plony. Musiałam coś wymyślić, bo inaczej ich uprawa stałaby się dla mnie nieopłacalna i musiałabym zamknąć biznes. Zdecydowałam się na kupno naturalnego nawozu. Postanowiłam kupić obornik, ponieważ jest to nawóz uniwersalny.

Kupiłam tonę obornika granulowanego

obornik granulowany cena za tonęPoczytałam trochę na ten temat i dowiedziałam się, że najlepszy jest obornik bydlęcy. Jest to nawóz uniwersalny, który można stosować zarówno w przypadku roślin jadalnych, jak i kwiatów. Jest on bardzo skuteczny ponieważ użyźnia glebę i gwarantuje zachowanie odpowiedniej równowagi kwasowo – zasadowej. Co jednak najważniejsze nie wpływa on negatywnie na żadne owady, które żyją w ziemi. Sąsiadka poradziła mi, żebym kupiła obornik granulowany, ponieważ ma lepszą konsystencję, można go z łatwością rozrzucić po polu i przede wszystkim nie ma on tak drażniącego zapachu, jak ten który można samemu przyrządzić z gnoju, który wybierzemy z obory. W celu jego zakupu udałam się do producenta tego typu produktów. Od sąsiadki wiedziałam, że oferuje on wysokojakościowy produkt, którego stosowanie z pewnością przełoży się na obfite plony owoców i warzyw w moim gospodarstwie. Faktycznie, już wkrótce przekonałam się, że kupiłam bardzo dobry obornik granulowany Cena za tonę była bardzo niska, dlatego jego kupno nie obciążyło za bardzo mojego budżetu. Tym bardziej, że dzięki nawożeniu gleby rośliny zaczęły od razu lepiej wzrastać. W tym roku miałam ponad dwukrotnie większe plony niż rok temu. Byłam bardzo zadowolona. Tym bardziej, że obornik okazał się bardzo wydajny. Tona tego produktu wystarczyła mi na kilka hektarów pola.

W zeszłym roku, również z pewnością skorzystam z tego typu naturalnego nawozu. Obornik może być stosowany o każdej porze roku, również wtedy, kiedy rośliny już owocują, a co za tym idzie jest bardzo skuteczny. Można go bowiem stosować konkretnie wtedy, kiedy gleba się wyjałowiona. Wbrew pozorom jego zapach nie odstrasza, ponieważ obornik granulowany jest już pozbawiony substancji odpowiedzialnej za zapach gnoju zwierząt.