Potrzebowałam skutera inwalidzkiego

Urodziłam się jako osoba niepełnosprawna. Od urodzenia nie chodzę. Nie powiem, na początku było mi bardzo ciężko. Czułam się wykluczona od rówieśników. Ale w końcu nauczyłam się z tym żyć. Obecnie staram się wyszukiwać jakieś nowinki w wózkach inwalidzkich, aby być jak najbardziej samodzielną i nie musieć co chwila prosić kogoś o pomoc. Podczas ostatniego turnusu rehabilitacyjnego, pewna dziewczyna doradziła mi bardzo dobre rozwiązanie.

Zalety trójkołowych skuterów elektrycznych dla inwalidy

inwalidzki skuter elektryczny trójkołowyWiedziałam już wcześniej, że istnieje coś takiego jak wózek inwalidzki elektryczny. Nawet miałam taki przez chwilę, ale nie przypadł mi go gustu. Po prostu nie mogłam się nauczyć go obsługiwać. Być może sprawdzał się w przypadku chorych na inne schorzenia, ale nie w moim. Dowiedziałam się od niej jednak, że teraz można kupić skutery inwalidzkie, które są o wiele prostsze w obsłudze i można nawet nimi jeździć po jezdni. Postanowiłam poszukać informacji na temat tego typu sprzętu. Okazało się, że taki sprzęt mogę kupić w lokalnym sklepie medycznym, znajdującym się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Udałam się tam w ciągu najbliższych dni. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Szybko doszłam do wniosku, że inwalidzki skuter elektryczny trójkołowy, to jest to czego potrzebowałam. Okazał się on bardzo praktyczny i wygodny. Posiadał duże oparcie, tak że mogłam o niego oprzeć nie tylko plecy, ale także szyję i głowę. Był bardzo bezpieczny, można nim było kierować po ulicy, ponieważ był dopuszczony do ruchu, jako pojazd maszynowy, a co dla mnie najważniejsze posiadał miejsce na bagaż. Dzięki temu mogłam nim pojechać nawet po większe zakupy. Kiedy pierwszy raz usłyszałam o takich skuterach dla inwalidów, obawiałam się, że skoro jest to nowość na rynku to mogą być one bardzo drogie. Na szczęście, okazało się, że moje obawy są bezpodstawne. Byłam bardzo mile zaskoczona niską, przystępną ceną tego typu sprzętów i urządzeń.

Mimo iż wybrałam towar z górnej półki, był on dostępny od ręki w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Jeszcze tego samego dnia zaczęłam korzystać z zakupionego przeze mnie skutera. Muszę przyznać, że był on bardzo wygodny i bardzo dobrze mi się go prowadziło. Osiągał takie prędkości, że z jednej strony pozwalał mi wszędzie szybko dotrzeć, a z drugiej nie stwarzał zagrożenia.