Praktyczne zlewozmywaki jednokomorowe

Większość ludzi dobiera wielkość zlewozmywaka do powierzchni kuchni, wolnego blatu kuchennego czy do ilości domowników. Przeważnie myjemy w nim naczynia i żywność, więc trzeba dobrze przemyśleć jego wielkość, ponieważ powinien być praktyczny.

Jakie są dostępne zlewy granitowe?

zlewozmywaki granitowe jednokomoroweSklepy z wyposażeniem wnętrz posiadają w ofercie zlewozmywaki wykonane z różnych materiałów lepszej i gorszej jakości. Można wyposażyć kuchnię tanim kosztem, kupując klasyczne meble i niedrogi sprzęt kuchenny, ale na zlewozmywaku lepiej nie oszczędzać, bo tu sprawdza się  przysłowie, że co tanie, to drogie. Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe są idealnym rozwiązaniem do małych kuchni, gdzie będziemy go wykorzystywali do umycia kilku naczyń, rąk czy niewielkich garnków. Mogą mieć kilka głębokości oraz dwa sposoby montażu, czyli na blacie i pod nim. Podobnie jest ze zlewozmywakami dwukomorowymi, które mogą mieć kształt kwadratu, koła lub prostokąta. Dodatkowo każdy zlew może być wyposażony w przydatny ociekacz po jednej lub po obu stronach komór. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego mogą być wykonane, to może to być stal nierdzewna, tworzywo sztuczne lub ceramika, ale to granit jest najlepszy. Jego zaletą jest wytrzymałość i odporność na zarysowania, uszkodzenia i różnice temperatur. Dzięki dużej zawartości minerałów, zlew ma gładką powierzchnię, więc utrzymanie na nim czystości będzie bardzo proste. Granitowe zlewy mają w składzie znaczną przewagę naturalnego kruszywa granitowego i jedynie niewielki dodatek żywic akrylowych.

Najtańsze zlewy są ze stali nierdzewnej i jednokomorowe modele możemy kupić nawet już za sto złotych. Jeżeli chcemy mieć jeden zlewozmywak na lata, to zdecydowanie lepszy będzie model granitowy. Do kompletu wystarczy dokupić baterię i wężyki.