Pranie wnętrza auta w awaryjnej sytuacji

Chyba każdy z nas miał w życiu sytuację, kiedy podczas imprezy musiał być kierowcą. Wiąże się to nie tylko ze średnią zabawą przez całą noc, ale także z przewożeniem swoim autem większej ilości osób, co często kończy się niezbyt dobrze dla tapicerki.

Czyszczenie tapicerki wcale nie jest trudne

pranie tapicerkiPod warunkiem, że oddamy ją w ręce fachowców. Po wyżej wspomnianej imprezie, wchodząc na następny dzień złapałam się z przerażeniem za głowę. Oprócz porozrzucanych na tylnej kanapie śmieci, okruchów na podłodze i pustych butelek, w aucie zastałam jeszcze bardziej przerażający widok. Moim oczom ukazały się duże plamy na kanapie. Były to ślady po sokach bądź jakichś napojach gazowanych, już zaschnięte, z zaciekami. Po krótkim zastanowieniu doszłam do wniosku, że nie ma lepszej opcji niż pranie tapicerki. Ze względu na brak czasu, ale też małe lenistwo oraz brak odpowiednich narzędzi, postanowiłam, że zlecę to zadanie odpowiedniej firmie. Po małym rozeznaniu w Internecie oraz wśród znajomych, wybrałam fachowców, którzy przyjechali pracować w samochodzie w wyznaczone przeze mnie miejsce. Taka elastyczność to duża zaleta tego typu usługodawców, ponieważ dojazd, aby odstawić auto, powrót po nie po kilku godzinach i w międzyczasie dostanie się do domu lub do pracy to dość czasochłonne i zazwyczaj problematyczne czynności. Na szczęście, tym razem tego uniknęłam. Oddałam samochód w ręce dwóch panów nie tracąc w tym momencie czasu na własną pracę. Po kilku godzinach auto było gotowe do odbioru. Po zobaczeniu efektów oniemiałam. Wyprana była nie tylko tylna kanapa, ale także pozostała część tapicerki, wraz z podsufitką i boczkami. Dotychczas nie wiedziałam, że materiał, z którego są one zrobione jest tak jasny. Oczywiście po plamie z tyłu nie było śladu, fachowcy zajęli się też odkurzaniem śmieci z podłogi a także czyszczeniem plastikowych elementów, szyb, wnętrza bagażnika oraz innych szybko brudzących się miejsc w aucie. Mówiąc krótko – po praniu tapicerki samochód lśnił w środku czystością.

Służąc jako kierowca na imprezach mam nauczkę, aby zwracać większą uwagę na to, co robią z tyłu moi pasażerowie, ale na szczęście wiem już również, jak szybko i bezboleśnie radzić sobie z przykrymi efektami takich wyjazdów. A z usług mycia wnętrza auta będę korzystać na pewno regularnie.