Profesjonalne przyciemnianie szyb samochodu

Przyciemnianie szyb było jednym ze stałych elementów tuningu, choć z przyczyn prawnych mogło być tylko stosowane na szybach tylnych. Mimo to, wielu kierowców, decydujących się na podrasowanie wozu również chciało mieć ciemne szyby, gdyż dodawały one walorów estetycznych większości modyfikowanych samochodów. Z drugiej strony, ciemne szyby do samochodów były dość drogie, i rzadko spotykane, jak wielokrotnie tłumaczyliśmy klientom.

Naklejki do przyciemniania szyb samochodu

przyciemnianie szyb w aucie łódzkiePodstawą tuningu zewnętrznego zawsze była wymiana lub przeróbki karoserii, jak również malowanie, o stopniu skomplikowania zależnym od kierowcy. Od dłuższego czasu jednak, każde zamówienie na tuning zewnętrzny obejmuje również przyciemnianie szyb w aucie łódzkie ma kilka dużych warsztatów samochodowych, w których ekipy samochodowe podrasowują swoje maszyny, i niemal każda zajmuje się również przyciemnianiem szyb. Jak większość owych warsztatów, również i my wprowadziliśmy taką usługę, jednak zamiast używać farb zaciemniających, które często nie bywają zbyt trwałe i zużywają się szybko, zaczęliśmy stosować folię zaciemniającą, podobną do tej używanej do ochrony karoserii samochodu, mającej jednak ciemną barwę. Jest to doskonałe rozwiązanie dla klientów nie mających środków na zamówienie autentycznych przyciemnianych szyb. Folie takie występują w kilku różnych rodzajach, w zależności od stopnia przeźroczystości, i mogą być montowane w niemal każdym modelu samochodu, gdyż zwykle docinane są na miejscu do kształtu przyciemnianego okna. Całość montażu zajmuje być może kilka sekund, a same folie są trwałe i mocne, odporne na wszelkie uszkodzenia podczas jazdy i nie tylko. Klej na jakim owa folia jest mocowana trzyma mocno, zapobiegając odklejaniu się naklejki przez bardzo długi czas, ale również jest całkowicie przeźroczysty i nie bieleje z czasem, i nie ogranicza widoczności przez okno.

W przeciwieństwie do lakieru zaciemniającego, takie naklejki można bez większego trudu usunąć za pomocą zmywacza, choćby na czas naprawy samochodu, i ponownie nakleić z tak samo dobrym efektem. Koszt folii zaciemniających jest na tyle niewielki, iż często bywa niezauważalny wśród kosztów ogólnego tuningu samochodu, przez co jest bardzo atrakcyjną opcją dla każdego kierowcy.