Przed sezonem zimowym oddaję narty do konserwacji

 

Uwielbiam jazdę na nartach. To jest moje największe hobby i każdego roku czekam tylko na sezon zimowy. Razem z żoną i naszym synkiem regularnie odwiedzamy wszystkie zimowe kurorty. Kiedy tylko możemy to jedziemy na weekend szusować po pięknie przygotowanych polskich trasach narciarskich. Kilka lat temu kupiliśmy sobie nowe narty, więc dbam o nie najlepiej jak to możliwe.

Narty oddaję do konserwacji w ręce serwisantów

wrocław cerwis nartStaram się dbać o nasz sprzęt narciarski jak tylko mogę. Co wcale nie oznacza, że sam zajmuje się czynnościami z tym związanymi. Przed każdym sezonem zimowym oddaję nasze trzy komplety nart do konserwacji. Oczywiście razem z wiązaniami i butami. Raz na rok – najczęściej w październiku – odwiedzam pobliskie miasto Wrocław cerwis nart jest tam na najwyższym poziomie. Zawsze korzystam tylko z jednego serwisu, w którym dobrze mnie już znają. Za przygotowanie całego sprzętu do sezonu zimowego płacę około dwustu złotych. Muszę jednak przyznać, że odpowiednie konserwowanie sprzętu narciarskiego zdecydowanie wydłuża jego żywotność. Po Naszych nartach nie widać nawet śladu użytkowania pomimo, że mają już po kilka lat. Podobnie jest z butami, które oczywiście tylko my z żoną mamy od kilku lat. Naszemu synkowi przez każdym sezonem kupujemy nowe buty, bo jego stopy rosną w bardzo szybkim tempie. Wspólne zamiłowanie do jazdy na nartach sprawia, że całą trójką czekamy na każdą kolejną zimę z utęsknieniem.

Na nartach jeżdżę od trzech dekad. Doskonale wiem, że o sprzęt narciarski trzeba odpowiednio dbać. Teraz uczę mojego syna, że dbałość o swoje rzeczy sprawia, że możemy z nich korzystać znacznie dłużej. To się sprawdza nie tylko w przypadku nart, ale również rowerów, rolek czy hulajnogi. Warto do takich rzeczy mieć odpowiedni serwis.