Solidne słupki do miejsc parkingowych

W markecie trafiali się najróżniejsi klienci, czasem dość trudni i wymagający, mający często zdecydowanie oryginalne pomysły. Jednym z takich pomysłów było zajmowanie miejsc parkingowych, nie przeznaczonych dla klientów, lub zastawianie dwóch miejsc jednym pojazdem. Mimo częstych interwencji pracowników ochrony, problem ciągle się powiększał, aczkolwiek w większości z tymi samymi klientami. Ze względu na ilość skarg, postanowiliśmy ten problem szybko rozwiązać.

Słupki na parking klientowski

słupki parkingoweTeren parkingu był zdecydowanie rozległy i było w nim wystarczająco miejsca by pomieścić przeszło kilka setek samochodów, aczkolwiek co i rusz pojawiały się skargi o zajętych miejscach, klientach parkujących na dwóch przedziałach jednocześnie, czy wręcz blokujących dojazd na magazyn. Wyraźne oznaczenia na płycie parkingu niewiele pomogły, dlatego zdecydowaliśmy wszystkie miejsca odgrodzić, stawiając pomiędzy nimi słupki parkingowe. Same słupki nie były niczym szczególnie zaawansowanym, ot metalowe słupki o wysokości około metra, pomalowane w jaskrawe, biało-czerwone pasy. Instalacja ich wymagała co prawda nieco nakładu pracy, gdyż musiały zostać wydrążone głębokie otwory do ich zamocowania, które po montażu zostały zalane betonem w taki sposób, iż trzymały owe słupki mocno w miejscu, uniemożliwiając ich poruszenie czy przeniesienie, a jednocześnie chroniąc od efektów uderzenia samochodem. Istniejące oznaczenia na parkingu zdecydowanie pomogły przyśpieszyć całą instalację, gdyż służyły one jako swoisty plan rozmieszczenia słupków, zarówno na płycie parkingu jak i przy podjeździe do drogi magazynowej. Nie była to szczególnie duża inwestycja, choć taka powierzchnia wymagała rozmieszczenia zdecydowanie dużej ilości słupków, by jak najlepiej parking podzielić i zabezpieczyć. Było to proste rozwiązanie, aczkolwiek przyniosło oczekiwane efekty niemal natychmiast, nie pozostawiając kierowcom innego wyjścia jak tylko parkowanie na wyznaczonych, podzielonych miejscach.

Kilkakrotnie mogliśmy się również przekonać o wytrzymałości owych słupków, które zostały wielokrotnie uderzone przez parkujące samochody, i nie wykazywały absolutnie żadnych śladów zużycia ani uszkodzeń. Dzięki tak niewielkiemu, aczkolwiek skutecznemu, rozwiązaniu, udało nam się całkowicie wyeliminować problem parkingu.