Traktorki marki Stiga

Równo wystrzyżona, gęsta i soczyście zielona trwa z pewnością ucieszy oko każdego właściciela ogródka. Jednak trzeba pamiętać, że trawnik wymaga systematycznej pracy, która trwa przez większość część roku. To konieczne jeżeli chcemy mieć piękny, zielony dywan.

Jak wykorzystać kosiarkę?

stiga kosiarki traktorkiJeżeli wokół domu mamy sporo trawnika, to prędzej czy później będziemy musieli zainwestować w kosiarkę, ponieważ tylko nią można dokładnie wykosić trawę. Jeżeli nie dbamy o nią w odpowiedni sposób, to szybko zamienia się w polną łąkę, na której jest mnóstwo chwastów. Najważniejsze, aby systematycznie, raz w tygodniu kosić trawnik do określonej wysokości, gdyż wtedy będzie on zadbany i równy. Jeżeli chodzi o sprzęt, jakim możemy porządkować trawnik, to najlepsze są Stiga kosiarki traktorki, które są najczęściej zasilane spalinowo. Do małych powierzchni są przeznaczone kosiarki tradycyjne i kosy, natomiast do dużych powierzchni lepiej się sprawdzają traktorki. Wszystkimi wymienionymi sprzętami i pojazdami, dokładnie wykosimy trawnik, ale w różnym czasie. Traktorki są przeznaczone do zadań specjalnych na długich dystansach, gdyż mają doskonałej jakości silniki spalinowe, które pracują na najwyższych obrotach przy jednoczesnym niewielkim zużyciu paliwa. Ponadto modele firmy Stiga mają zamontowane sześciobiegowe przekładnie, które pozwalają na płynną zmianę biegów i rozpędzanie się do prędkości dziesięciu kilometrów na godzinę. Są to pojazdy wysokiej klasy, które cechują się niezawodnością i funkcjonalnością.

Bez względu jaki model wybierzemy, będzie on idealny, jeżeli jego parametry będą pasować do naszego trawnika. Warto sobie ułatwiać koszenie trawy i maksymalnie przyśpieszać, bo to z zasady czasochłonne zadanie, które musimy systematycznie powtarzać.