Wymagania stawiane klimatyzatorom

Wiele nowoczesnych urządzeń wymaga odpowiednich warunków do swojej optymalnej pracy. Niektóre z nich są objęte szczególną troską ze względu na funkcję, które pełnią. Przykładem mogą być chociażby serwerownie, które wymagają nieprzerwanego działania. Wiele z nich znajduje się na terenie większych miast takich jak chociażby Warszawa, które posiadają rozbudowaną sieć elektroenergetyczną.

Serwerownia musi funkcjonować całą dobę

klimatyzacja do serwerowni warszawaW miastach tych istnieje znacznie mniejsza szansa zaniku napięcia niż w mniejszych miejscowościach. Jest to spowodowane przede wszystkim ułożeniem kabli, które znajdują się pod ziemią. Warto dodać, że serwerownie potrzebują odpowiedniej temperatury oraz wilgotności powietrza. Jest to spowodowane wydzielaniem ciepła przez urządzenia, które pracują w tego typu przestrzeniach. W związku z tym często stosowanym rozwiązaniem jest klimatyzacja do serwerowni warszawa, która zapewnia zarówno wymaganą temperaturę jak i wilgotność powietrza. Parametry te nie mogą się zmieniać w czasie. Właśnie dlatego oprócz klimatyzatorów stosowane są zaawansowane układy sterujące, które mają na celu utrzymanie zadanych parametrów na niezmiennym poziomie niezależnie od zmiennych warunków otoczenia. Jedną ze zmiennych może być na przykład temperatura zewnętrzna, która ulega zmianie w zależności od pory roku oraz dnia.

Właśnie dlatego do serwerowni muszą być stosowane najnowsze rozwiązania, które zapewniają wysoką wydajność oraz zużycie energii na optymalnym poziomie. Warto bowiem dodać, że praca klimatyzatora wiąże się z większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W tym celu właściciele obiektów często decydują się na zastosowanie instalacji odnawialnych źródeł energii, które wytwarzają energię elektryczną na miejscu jej zużycia. W tym celu bilans energetyczny wychodzi znacznie korzystniej.