Zabawki dla aktywnego psa

Jako właściciele psów odpowiadamy za prawidłowy rozwój naszych czworonożnych przyjaciół. Dlatego od pierwszych dni w naszym domu uczymy psiaka, bawimy się z nim i staramy się wychować na dorosłe i pewne siebie zwierze, które bez żadnych problemów pozostanie samo w domu przez kilka godzin i nie zrobi krzywdy naszym dzieciom. Rozrywka jaką mu zapewniamy jest równie ważną częścią tego procesu.

Gryzak i zabawka dla psów

zabawki dla psaKażdy pies musi mieć zapewnioną codzienną, zdrową dawkę ruchu i zabawy. Pomijając już kwestie socjalizacji, nauki i załatwienia swoich podstawowych potrzeb, rozrywka staje się centrum naszych wspólnych interakcji. Bieganie za patykiem, szukanie smaczków czy przeciąganie liną to chyba najbardziej podstawowe sposoby na spędzanie wspólnego czasu. Jednak starajmy się urozmaicać taki czas wykorzystując do zabawy różne przedmioty, i różne zabawki dla psa. Niektóre świetnie nadają się do aportowania. Inne idealne są dla zaspokojenia potrzeby gryzienia naszego przyjaciela. W tych drugich twarde wypustki czy piszczący odgłos mogą uspokajać psa i zająć go nawet na kilka godzin. W tym czasie odpocznie, uspokoi się i zrelaksuje czy rozładuje rosnące w nim napięcie. W ten sposób stanie się znacznie weselszy i bardziej zadowolony ze swojego życia. Już samo przyniesienie do domu nowej zabawki wiąże się często z ogromnym wybuchem szczerej radości i wdzięczności co samo w sobie może okazać się już wystarczającym powodem dla właściciele do szukania ciekawych zabawek.’

Pies, który zapewnione ma wszystkie podstawowe potrzeby. Ruch, dieta, kontakty z innymi psami, kontakt z człowiekiem, a przy tym szkolenie i zabawa to musimy mu zagwarantować. I to dzięki temu nasze zwierze ma szansę rozwijać się w odpowiednim tempie i stać się w końcu ukochanym towarzyszem naszego życia.