Zakup masztu flagowego

Posiadając samą flagę, możemy ją jedynie przywiązać, lub przykleić do okna. Kompletna flaga posiada jeszcze specjalny drzewiec, na który jest nakładana, aby można było ją trzymać w dłoni. Dotyczy to małych flag, jakie większość z nas ma w domu.

Jak wygląda maszt flagowy?

maszty flagoweFlagi są na tyle popularne, że możemy je wszędzie spotkać i nie będą to jedynie państwowe barwy, a treści reklamowe. Na stacji benzynowej, imprezach plenerowych, czy obozach harcerskich. Małe flagi możemy trzymać w ręce, bo są przymocowane do niewielkiego drzewca, lub występują w postaci chorągiewki. Duże flagi wymagają odpowiedniego montażu i osprzętu, na którym zostaną powieszone. Maszty flagowe są to wysokie konstrukcje, na które można wciągać i ściągać dowolną flagę. Takie modele najczęściej się znajdują przed sejmem, czy pałacem prezydenckim. Maszty są stacjonarne, czyli są zabetonowane w podstawie, dzięki czemu są stabilne i odporne na wiatr. Producenci wytwarzają je z włókna szklanego, lub aluminium, bo taki materiał jest najbardziej odporny na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Maszt może być wyposażony w mechanizm do wyciągania i ściągania flagi, który jest zamontowany wewnątrz rury. Niektóre modele mogą posiadać także mechanizm do rozpostarcia flagi w bezwietrzny dzień. Maszty są składane, dzięki czemu pomożemy go ustawić na dowolnej wysokości. Ponieważ montaż masztu flagowego wymaga odpowiedniego sprzętu, to w momencie jego zakupy, możemy liczyć na bezpłatną pomoc pracowników firmy oferującej maszt.

Ponieważ flagi na masztach są poddawane ciągłemu działaniu silnych wiatrów i podmuchów, to jego montaż musi być odpowiednio wykonany. Konieczne jest umieszczenie go na konkretnej głębokości, dzięki czemu nie przewróci się kiedy będzie wietrzna pogoda.