Zalety deski drewnianej na podłodze

Deska drewniana to doskonały materiał na podłogę, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Różnica polega jednak na impregnacji. Zalety takie deski można bardzo długo wymieniać, jednak warto jest się skupić na największych. Przede wszystkim mowa o zaletach użytkowych i wysokiej trwałości. Jednak wszystko postaram się opisać poniżej, aby nawet osoba, która nie ma fachowej wiedzy wiedziała o co chodzi. Drewniane podłogi są niezwykle trwałe i wygodne.

Największe korzyści z wykorzystania deski podłogowej

deska podłogowa drewnianaPrzede wszystkim największym plusem jest fakt, że taka deska jest materiałem trwałym. Wiadomo, że co jakiś czas trzeba ją odnowić, ale może wytrzymać wiele dekad w domu. Często deska podłogowa drewniana wykorzystywana jest w starym budownictwie. Doskonale wtedy widać, że szlifowanie i malowanie takiego drewna wystarczy, aby przywrócić jej świeży i estetyczny wygląd. Deska to materiał dość lekki, dlatego nadaje się na poddasza, nawet jeżeli nie mamy stropu, lecz powałę. Dobrze wysuszone i zaimpregnowane drewno w żaden sposób nie chłonie wilgoci, stąd tak często korzysta się z deski na tarasie. Osoby, które nie mają doświadczenia w pracach budowlanych samodzielnie mogą ułożyć podłogę z deski. Obecnie tworzy się piórka, które ułatwiają montaż. Położenie deski wygląda tak samo, jak położenie paneli podłogowych. Przyda się jednak wkrętarka, aby przymocować podłogę do betonu. Taką deską można bardzo łatwo dopasować do naszego wnętrza. Ostatnio bardzo modne jest malowanie deski lakierem bezbarwnym. Kolor drewna doskonale pasuje do jasnych ścian. Tworzy to ciekawy efekt. Ten typ podłogi jest wygodny. W zimowe dni deska jest ciepła i można po niej chodzić boso. Jest to ważne w szczególności gdy mamy dzieci, które będą bawić się w samych skarpetkach.

Ułożenie takiej deski nie jest skomplikowane. Może to zrobić osoba bez doświadczenia. Jednak trzeba wyposażyć się w piłę, tak zwaną ukośnicę. Cięcie z jej pomocą jest bardzo łatwe i dokładne. Deski można kupić gotowe w sklepach budowlanych lub zamówić je w tartakach. Ta druga opcja pozwala dopasować materiał do swojego domu w większym stopniu, jednak trzeba nieco dłużej poczekać, ponieważ drewno przed cięciem musi zostać wysuszone do poziomu dwudziestu procent zawartości wody.