Zamawiamy gęsty syrop owocowy

Często możemy usłyszeć, że należy jeść więcej owoców, ponieważ są zdrowe. Z tego powodu bardzo chętnie korzystamy również z syropów owocowych. Warto jednak mieć świadomość, iż wiele takich produktów nie jest naturalnych, mają zbędne dodatki i mogą one stanowić dla wielu klientów pułapkę spożywczą. Dlatego warto dowiedzieć się, jak znaleźć zdrowe i naturalne syropy.

Korzystamy z syropów owocowych

gęste syropy owocoweZ powodu słabej możliwości zaopatrzenia się w soki domowe, wiele osób zainteresowanych takimi produktami kieruje się do sklepów posiadających w asortymencie syropy owocowe. Warto jednak mieć świadomość, że w tym zakresie asortyment sklepów jest bardzo obszerny, a poszczególne produkty zróżnicowane. Rozbieżność cenowa jest znaczna, co może się przekładać na jakość produktów. Warto wybierać wyłącznie gęste syropy owocowe. W przypadku najtańszych produktów podstawą składu jest woda, a także zagęszczacze, barwniki, substancje słodzące o sztucznym pochodzeniu. Barwniki znajdujące się w takich produktach mogą nasilać objawy astmy, powodować nadpobudliwość u dzieci, poronienia, a nawet mogą mieć działanie rakotwórcze. W skład takich produktów często wchodzi benzoesan sodu, który podrażnia śluzówkę żołądka, natomiast w połączeniu z witaminą C może tworzyć rakotwórczy benzen. Spożywanie takich produktów, które imitują syropy owocowe, a w ich składzie znajduje się wyłącznie niewielki ich odsetek, może powodować bardzo negatywne skutki zdrowotne. W przypadku droższych syropów w ich składzie znajdziemy znacznie większą ilość soków o ekologicznym pochodzeniu, wodę, a jako ewentualny słodzik cukier trzcinowy. Tak samo, jak w przypadku domowych syropów nie ustrzeżemy się cukru, jednak jest go o wiele mniej, niż w tańszych produktach. Znaczenie będzie miało to, iż wykorzystane owoce pochodzą z upraw ekologicznych.

Reasumując, jeżeli jesteśmy zwolennikami syropów do herbaty, powinniśmy sięgać po jak najbardziej nowoczesne produkty. Ważne jest to, aby dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku syropami i sięgać wyłącznie po te, które nie mają chemicznych i szkodliwych dodatków w swoim składzie, co negatywnie mogłoby się odbijać na naszym zdrowiu, a także zdrowiu naszej rodziny. Ekologiczne i naturalne produkty będą z pewnością najlepszym wyborem.