Zasady wykonania rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Są badania, które są niezbędne do ustalenia stanu zdrowia. Kiedy zaczyna boleć kręgosłup należy wykonać podstawowe badania, które ułatwią postawienie jednoznacznej diagnozy oraz pozwolą wprowadzić odpowiednie leczenie. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi w medycynie, można wykonać badanie nieinwazyjne. Trzeba jednak do niego się odpowiednio przygotować.

Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

rezonans magnetyczny kręgosłupa gdańskDo tego typu badań zaliczany jest rezonans magnetyczny kręgosłupa Gdańsk jest miastem, gdzie go wykonują. Rezonans magnetyczny kręgosłupa jest badaniem nie tylko nieinwazyjnym, ale i bezbolesnym. Dzięki niemu powstaje wyraźny obraz kręgosłupa i jego okolic. Rezonans magnetyczny może też wskazać na obecność nowotworów lub guza czy wszelkich stanów zapalanych. W przypadku jednak kręgosłupa najczęściej się go stosuje, żeby zdiagnozować różne zwyrodnienia czy dyskopatie. Niemniej jednak do takiego badania trzeba się odpowiednio przygotować. Należy ściągnąć całą biżuterię. Są także pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Z rezonansu magnetycznego kręgosłupa w Gdańsku – i nie tylko – mogą korzystać osoby bez metalowych zastawek serca ani z żadnymi przedmiotami ani urządzeniami, które są metalowe i są wszczepione pod skórę lub w ciało. Osoby, które posiadają rozrusznik serca także nie nadają się do przeprowadzania tego typu badań. Podczas pracy aparatury mogłoby dojść wtedy do tragedii. Poza tym badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Podczas rezonansu magnetycznego nie wykorzystuje się promieniowania magnetycznego jak w przypadku zdjęć rtg, tylko pola magnetycznego, które jest całkowicie nieszkodliwe dla naszego organizmu. Czasem rezonans magnetyczny wykonuje się z kontrastem. Jest to płyn wstrzykiwany dożylnie po to, aby wynik był czytelniejszy i wyraźniejszy. Badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa w Gdańsku wykonuje się między innymi w przychodniach i szpitalach. Czas oczekiwania jest różny, ale można badanie wykonać nie tylko na kasę chorych, ale i prywatnie.

Badanie jest wykonywane w metalowej tubie do której się wjeżdża się na specjalnym łóżku. Chodzi o to, aby nasze ciało było unieruchomione i leżało na płasko. To bardzo istotne dla poprawności wykonania badania i wiarygodności wyniku. Czas oczekiwania na opis badania, czyli tak zwany wynik jest uzależniony od procedur jakie obowiązują w danej placówce.