Złuszczanie kwasami kosmetycznymi w Łodzi

 

Z wykształcenia jestem kosmetologiem, od kilku lat oprowadzę również swój prywatny gabinet medycyny estetycznej, w którym zatrudniam kilku specjalistów. Mój gabinet oferuje klientom różnego rodzaju nieinwazyjne, ale bardzo efektowne zabiegi, które poprawiają wygląd i korygują wszelkie niedoskonałości skóry. W okresie jesienno-zimowym polecam moim klientom zwłaszcza zabiegi przy użyciu kwasów, które złuszczają naszą skórę, wygładzają ją i wyrównują jej koloryt. 

Jak wygląda złuszczający zabieg przy użyciu kwasów?

złuszczanie kwasami - ŁódźKwasy złuszczające, jak już sama nazwa wskazuje, wykazują silne właściwości złuszczające oraz wygładzające. Odpowiednio zaaplikowane kwasy przenikają do najgłębszych warstw naszego naskórka i wygładzają jego tkanki już od wewnątrz. Ponadto stymulują również zewnętrzne warstwy skóry do złuszczania się, co prowadzi do wygładzenia wszelkich niedoskonałości, blizn czy znamion, które powstały w przeszłości. Warto przy tym podkreślić, że istnieje kilka rodzajów kwasów, jednak w przemyśle kosmetycznym do tych najbardziej popularnych zalicza się kwas mlekowy, kwas salicylowy oraz delikatniejszy kwas migdałowy. W moim salonie: złuszczanie kwasami – Łódź, klientki najczęściej decydują się na zabieg z użyciem kwasu migdałowego. Każdy z wyżej przytoczonych kwasów występuje w różnym stężeniu (od 5% do nawet 35%) i dedykowany jest różnym rodzajom skóry. Kwas salicylowy jest bardzo silną substancją wygładzającą, którą stosuje się w przypadku głębokich blizn oraz wygojonych już ran potrądzikowych. Kwas mlekowy również mocno wygładza skórę, ale najlepiej radzi sobie zwłaszcza z pierwszymi oznakami starzenia się skóry (m.in. z płytkimi zmarszczkami). Kwas migdałowy zalecany jest natomiast wszystkim tym, którzy na co dzień borykają się z przebarwieniami skóry powstałymi w okresie dojrzewania. Należy przy tym podkreślić, że wszystkie wyżej wymienione przeze mnie kwasy powinno się stosować w okresie zimowo-jesiennym, kiedy nasza skóra nie jest już tak silnie narażona na promieniowanie słoneczne (promienie UV mogą wówczas potęgować działanie kwasu, który może uszkodzić w ten sposób naszą skórę).

W celu uzyskania najlepszych efektów, zabiegi przy użyciu kwasów należy powtarzać systematycznie, najlepiej kilka razy w roku (najbardziej satysfakcjonujące efekty pojawiają się zazwyczaj po czwartej wizycie). Ceny owych zabiegów uzależnione są bezpośrednio od rodzaju kwasu, jego stężenia oraz obszaru ciała, który poddany zostanie zabiegowi. Wszelkie tego typu informacje udzielane są przez kosmetyczki zazwyczaj na bezpłatnych konsultacjach, na których badana jest ogólna kondycja danej skóry.