Auta z wydajnym akumulatorem

 

Jeżeli nasze dziecko jest fanem motoryzacji i ma już dziesiątki modeli samochodów w swoim pokoju, to można to zainteresowanie skutecznie podsycić. Jazda własnym samochodem z pewnością będzie wspaniałą zabawą dla malucha, który od tej pory nie będzie już chciał inaczej spędzać czasu na spacerze. Akumulatorowe pojazdy są świetną alternatywą dla rowerków.

Od jakiego wieku są dozwolone samochody akumulatorowe?

auta na akumulator dla dzieciZabawki zdalnie sterowane są przeważnie obsługiwane przez maluchy, które ukończyły już trzeci rok życia, ponieważ wtedy są w stanie opanować technikę działania pilotów. Podobnie jest z samochodami na akumulator, które maluch musi samodzielnie kierować, siedząc w środku. Auta na akumulator dla dzieci są świetną lekcją do nauki konsekwencji swoich ruchów. Naciśnięcie pedału gazu spowoduje przyśpieszenie, jego puszczenie wywoła zatrzymanie pojazdu, a skręcanie kierownicą umożliwia zmianę toru jady. W takim pojeździe dziecko może jechać na spacer z rodzicami, choć trzeba mieć na względzie, że może się dziecku znudzić kierowanie nim lub zwyczajnie zechce pobiegać, a rodzic będzie musiał przejąć kontrolę nad pojazdem. W takiej sytuacji niezastąpione są piloty do zdalnego sterowania, w które wyposażonych jest wiele modeli. Ich zasięg może obejmować nawet kilka metrów, więc są praktyczne. Takie samochody umożliwiają przejechanie nawet kilku godzin bez konieczności ładowania, dzięki czemu sprawdzą się na niejednym spacerze. Producenci takich pojazdów zadbali o każdy szczegół, aby wyglądały one bardzo realistycznie. Mają boczne lusterka, kierownice z klaksonem, deskę rozdzielczą z imitacją przycisków czy światła led z przodu i z tyłu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania przez dzieci, pojazdy mają pasy bezpieczeństwa, które utrzymują kierowcę i pasażera w odpowiednim miejscu nawet podczas nagłego hamowania.

Samochody tego typu są bezpieczne, ponieważ zastosowano w nich szereg rozwiązań, które sprawiają, że maluchom nic nie grodzi w trakcie ich użytkowania. Funkcja wolnego startu, pulsacyjny hamulec, który automatycznie się włącza po zdjęciu nogi z pedału gazu czy ograniczona maksymalna prędkość do około trzech – czterech kilometrów na godzinę. Dzieci mogą z nich korzystać nawet do piątego czy szóstego roku życia.