Ciekawa bransoletka z hematytu

Od dzieciństwa uwielbiałam wszelkiego rodzaju ozdoby. Biżuteria musiała być w każdej mojej stylizacji. Szczególnie upodobałam sobie bransoletki, które non stop nosiłam. Miłość do bransoletek pozostała i nie ma dnia w którym nie miałabym ubranej na nadgarstku bransoletki.

Modne bransoletki z kamieniami

bransoletki z hematytuJako nastolatka a potem już dorosła kobieta cały czas lubiłam nosić różnego rodzaju ozdoby. Szczególnie lubię biżuterię z naturalnymi kamieniami. Naturalne kamienie doskonale prezentują się jako ozdoby. Bardzo lubię również kontrast metalu, srebra lub złota z kamieniami. Moim ulubionym kamieniem jest hematyt. Kamień ten znany jest już od czasów średniowiecza. W epoce tej nazywany był krwawnikiem, bo uważano że działa na wszelkie choroby układu krwionośnego i pomaga w krwotokach. Do tej pory wierzy się że ten szlachetny kamień ma dobroczynny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. W medycynie niekonwencjonalnej uznawany jest jako kamień leczący bezsenność, wysokie ciśnienie krwi oraz pomaga w rekonwalescencji po operacjach. Hematyt ma bardzo niezwykły kolor dlatego z chęcią używany jest do produkcji biżuterii przez jubilerów. Ja osobiście mam dwie bransoletki z hematytu, które noszę praktycznie każdego dnia. Hematyt jest bardzo uniwersalny i doskonale komponuje się z każdą moją stylizacją. Zarówno tą klasyczną jaki i bardziej nieoficjalną. Pasuje również do innych ozdób z kamieni szlachetnych. Ma w sobie klasyczne piękno, które nadaje charakteru każdej naszej stylizacji. Bransoletki są bardzo klasyczne i mogą je nosić zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Bransoletki z kamieni naturalnych łączą w sobie nowoczesność i klasykę. Są niezwykle trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Doskonale sprawdzą się również jako prezent dla bliskiej naszemu sercu osoby. Ich ciekawy wygląd z pewnością zauroczy każdego.