Ciekawe atrakcje nad morzem

Co roku tysiące turystów wybiera się nad polskie morze Bałtyckie na urlop i wypoczynek. To idealna okazja do zrobienia czegoś nowego. Również do aktywnego wypoczynku, a nie tylko spędzania czasu na plaży. Nad morzem można bowiem wziąć udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Czego warto spróbować? Podpowiadam poniżej.

Niestandardowe atrakcje nad polskim morzem 

łupawa kajakiMorze nieodłącznie kojarzy się z plażą i kąpielami, nie tylko słonecznymi. Jednak wbrew pozorom można zrobić tam o wiele więcej ciekawych rzeczy. Dla ludzi, którzy lubią aktywny wypoczynek, idealny będzie wypad na narty wodne czy wzięcie udziału w kursie kitesurfingu. Niedaleko wielu nadmorskich miejscowości odnaleźć też można liczne jeziora czy rzeki, gdzie można spróbować swoich sił w innych wodnych sportach. Przykładowo, niedaleko miejscowości Rowy znajduje się rzeka Łupawa oraz jezioro Gardno. To idealna okazja do tego, aby skorzystać z wypożyczalni rowerów wodnych. Kurs takim rowerem po jeziorze to bezpieczna opcja dla każdego, nawet dzieci. Przy okazji pływania możemy podziwiać piękne widoki i okoliczności natury. Dla osób żądnych większej dawki adrenaliny idealne będą spływy kajakowe. Rwący prąd rzeki Łupawa kajaki i my, wiosłujący do celu. Jest to z pewnością wspaniałe przeżycie, ale też wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących. Jednak nie ma się czego obawiać, w wypożyczalni kajaków dostaniemy również kamizelki, które zapewnią nam bezpieczeństwo oraz komfort pływania.

Spływy kajakowe to fantastyczne doświadczenie, które pozwala na aktywny wypoczynek oraz kontakt z naturą. To także świetna okazja do spędzenia czasu razem z najbliższymi. Kajakiem można pływać zarówno po jeziorach, jak i po rzece. Spływ rzeką jest zdecydowanie bardziej emocjonujący i obfitujący w piękne, stale zmieniające się widoki.