Co musisz wiedzieć przed wyborem sali weselnej?

Wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu pary młodej. Wspomnienia z tego dnia zostaną w ich pamięci na długie lata. Dlatego też warto zadbać o to, aby wszystkie czynniki składające się na udane wesele były dopięte na ostatni guzik. Bardzo ważną rolę w tym dniu odgrywa sala weselna. Jak ją wybrać, aby być w pełni zadowolonym?

Wybór lokalu weselnego – Trójmiasto

sala na wesele trójmiastoPrzede wszystkim należy pamiętać, że zarezerwowanie sali weselnej jest trudnym zadaniem. Wolne terminy w większości przypadków znajdziemy nawet do 2-3 lat z wyprzedzeniem. Nie wyjdzie zatem odkładanie poszukiwań sali na ostatnią chwilę. Kiedy już zaplanowaliśmy datę ślubu, pierwszym krokiem powinna być właśnie rezerwacja. Jak jednak spośród dostępnych możliwości wybrać tą idealną, a przy tym nie wydać całego budżetu? Dobra sala weselna powinna posiadać trzy bardzo ważne elementy: odpowiednią liczbę schludnych toalet, kuchnię oraz odpowiednie oświetlenie. Tymi trzema kryteriami powinniśmy się kierować podczas wstępnej selekcji. Nie zapomnijmy jednak o jej wielkości. Ta powinna być oczywiście dostosowana do liczby gości. Wesele każdemu z nas kojarzy się z dobrą zabawą. Sala weselna powinna mieć zatem wydzielone miejsce dla dj’a lub orkiestry oraz na taniec. Inną kwestią na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru sali jest lokalizacja. Warto wybrać miejsce, z którego będzie blisko do najbliższego noclegu, gdzie będą mogli zatrzymać się goście. Jeżeli Twoją głowę zaprząta sala na wesele trójmiasto będzie doskonałą lokalizacją.

Bardzo często w budynku, w którym mieszczą się sale weselne w tym samym czasie organizowanych jest kilka przyjęć. Upewnij się jak jest w wybranym przez Ciebie miejscu. Czy nie przeszkadza Ci organizowana w tym samym czasie uroczystość w sali obok?