Czy drewno nadaje się na taras?

Taras to dobre miejsce na wypoczynek czy posiłek, gdy na zewnątrz jest ładna pogoda. Jest też dla nas najwygodniejszy, wystarczy bowiem tylko przejść przez próg domu i już jesteśmy na tarasie – nie trzeba nawet przebrać domowych kapci na buty, czego wymagałoby przejście np. do altanki w naszym ogrodzie.

Jakie drewno nada się na taras?

tarasy drewnianeSzukając inspiracji na wygląd naszego tarasu, a także porównując ceny rozmaitych materiałów do jego budowy i wykończenia, niewątpliwie zaczniemy mieć wiele wątpliwości odnośnie tego, co wybrać. Nowoczesne, betonowe płyty, dające minimalistyczny efekt końcowy? Płytki z jakimś ciekawym wzorem, które ożywią otoczenie kolorami? Kompozytowe deski, ostatnio bardzo popularne? Czy też może klasyczny materiał, jakim jest drewno? To ostatnie jest bardzo często wybierane przez osoby, które chcą, aby ich taras był naturalny, praktyczny i wygodny, a przy tym po prostu także ładny. Unikalne usłojenie sprawia, że każdy projekt z wykorzystaniem z drewna jest wyjątkowy. Tarasy drewniane można robić z różnych gatunków drewna, mając jednak na uwadze, że najlepsze będzie tu drewno twarde. Poza wieloma gatunkami europejskimi w grę wchodzi także drewno egzotyczne, które naturalnie jest bardzo odporne na wilgoć, pleśnie i grzyby. Innym gatunkiem, który doskonale nadaje się do budowy tarasu, jest modrzew syberyjski. Powolny wzrost w chodnym klimacie sprawia, że drewno to jest także bardzo twarde i odporne na różne czynniki środowiskowe.

Bez względu jednak na nasz ostateczny wybór, musimy o nasz drewniany taras dbać. Należy go regularnie czyścić i impregnować, aby uchronić drewno przed szkodliwym wpływem wilgoci czy też przed zaatakowaniem przez korniki. Jeśli jednak trochę przyłożymy się do tej pracy, nasz taras będzie z pewnością dobrze wyglądał przez długi czas.