Czyszczenie listew przypodłogowych

Prawdę mówiąc, nikt tak naprawdę nie lubi czyścić listew przypodłogowych. Powód jest taki, że listwy przypodłogowe z MDF są po prostu strasznie trudne do czyszczenia. Ponieważ całują się z podłogą, tak łatwo zbierają kurz i brud, nie wspominając o wypadających włosach. 

Warto dbać o listwy przypodłogowe

listwy przypodłogowe mardom do salonuSytuacja może się pogorszyć, jeśli w domu są zwierzęta. Mimo to absolutną koniecznością jest utrzymanie w czystości listew przypodłogowych. Listwy ozdobne na ścianie, niezależnie od tego, czy jest to listwa przypodłogowa, korona czy boazeria, czy też listwy przypodłogowe mardom do salonu są ukoronowaniem naszej ściany. Jeśli myślimy, że nikt nie zauważy, jak brudne są nasze listwy przypodłogowe, ponieważ uważamy, że nikt tak naprawdę nie patrzy na podłogę, pomyślmy jeszcze raz. Brudne listwy przypodłogowe są tak samo zauważalne, jak każda droga sztuka wisząca na ścianie. Tak więc, czy nam się to podoba, czy nie, musimy utrzymywać listwy przypodłogowe w czystości. Jest częścią naszego domu i dużo o tobie mówi, jeśli część naszego domu wygląda na wyraźnie brudną. Nie ma skrótu do czyszczenia listew przypodłogowych. Frustrujące przy czyszczeniu listew przypodłogowych jest to, że nie ma do tego skrótu. Jeśli chcemy wyczyścić listwy przypodłogowe, musimy wyczyścić je w staromodny sposób, czyli nałożyć na nie szmatę i wyszorować z całej siły. Jest to ciężka praca, która dosłownie sprawi, że będziemy czołgać się po całym domu na czworakach, ale absolutnie trzeba to zrobić. Ale jeśli robisz to regularnie, nie byłoby to wcale takie trudne. Ale możemy trochę ułatwić to zadanie. Najprostszym sposobem na wyczyszczenie listew przypodłogowych jest zmieszanie mydła w ciepłej wodzie, zanurzenie w roztworze szmatki do czyszczenia, a następnie wytarcie powierzchni listwy przypodłogowej. Ciepła woda skuteczniej zmiękcza głęboko osadzony brud i wzmacnia siłę czyszczącą detergentu. Oczywiście możemy zapytać: „A co, jeśli brud jest zbyt uparty na ciepłą wodę i mydło?” Nie martwmy się, jeśli brud nie spadnie z listew MDF, bez względu na to, jak mocno je szorujemy. Istnieje wiele domowych środków, które można zastosować do listew przypodłogowych, aby usunąć z nich uparty brud.

Jednym z takich domowych środków jest dodanie octu do roztworu mydła i wody. Ocet to łagodny kwas, który może rozkładać uporczywy brud. Jest łatwo dostępny w naszej kuchni, a jeśli nie, możemy go łatwo kupić w supermarkecie. Możemy także spróbować sody oczyszczonej, jeśli nie lubimy zapachu octu.