Damskie i męskie ramoneski ze skóry naturalnej

Skórzane kurtki o fasonie ramoneski noszą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Te wykonane ze skóry naturalnej przetrwają wiele lat i często zostają przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego te kupione z drugiej ręki też są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie. Skórę naturalną można zawsze odświeżyć, bo jedyne co może się z nią dziać w ciągu kilku lat noszenia to wycieranie się koloru.

Skórzane ramoneski zawsze na czasie

ramoneska skóra naturalnaRamoneska to model ponadczasowy, który nie wyjdzie z mody nigdy. Pierwszy raz pojawił się w 1928 roku jako kurtka motocyklowa. I takie przeznaczenie miała do lat 60-tych, kiedy to zaczęto ją nosić na co dzień. Do popularności tego fasonu najbardziej przyczynili się w tamtych latach fani rocka i heavymetalu. Klasyczna ramoneska ma trzy główne stałe elementy: zamek lekko po skosie, podwójne klapy z nitami bądź ćwiekami i pasek do ściągnięcia w pasie lub biodrach. W późniejszych latach kurtki te stawały się coraz bardziej popularne i wkrótce nosili je wszyscy, niezależnie od gustów muzycznych, czy przynależności do jakiejś subkultury. Jeśli marzy się wam dobrej jakości ramoneska skóra naturalna jest najlepszym wyborem. Współcześnie istnieje wiele wariacji na temat tego modelu, niekoniecznie jest to zawsze ciężka, motocyklowa kurtka. Występuje w wielu kolorach, dodawane są do niej różne elementy, np. frędzle, co sprawia, że doskonale wpisze się w każdy styl ubioru. Będzie dobrze wyglądać zarówno w zestawieniu z eleganckimi spodniami, kwiecistą boho sukienką, klasycznymi dżinsami, czy w prostej sportowej stylizacji.

Można by rzecz, że model ten w ciągu wielu lat swojej historii ewoluował. Jeśli zależy nam na kurtce uniwersalnej, najlepiej postawić na klasyczny, prosty model najlepiej w kolorze czarnym, a jeśli nie czujemy się dobrze w ciemnych kolorach – beżowym lub popielatym. Ramoneska jest jednym z elementów garderoby kapsułowej, czyli zawierającej bazę, z której w prosty sposób stworzymy stylizację.