Dbanie o drzewa w Bydgoszczy

W ostatnim czasie na terenie Bydgoszczy można zauważyć bardzo wiele prac porządkowych związanych z roślinnością. Głownie chodzi o przycinanie drzew, bo niektóre z nich są już bardzo duże a jej gałęzi przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się po parkach. Dlatego też miasto zleciło, aby firma zewnętrzna zajęła się tym i w ciągu tygodnia wszystkie drzewa w parkach maja być poprzycinane.

Sprawna przycinka drzew

przycinanie drzew w BydgoszczyJeżeli chodzi o samo przycinane drzew to trzeba pamiętać, że są to drzewa miasta i robić to może tylko firma, która wygrała dany przetarg. Niemniej jednak podczas takich prac należy zamknąć terenie, gdzie tnie się drzewa, bo w niektórych przypadkach nie przycina się tylko wystających na chodnik gałęzi, lecz czasami całe pnie, gdy drzewo jest już star lub chore. Dlatego też przycinanie drzew w Bydgoszczy jest zawsze bardzo ważną sprawą i raz na kilka lat trzeba to zrobić kompleksowo praktycznie w każdym parku. jest to wszystko robione głównie z troski o bezpieczeństwo ludzi, bo jeżeli urwałaby się gałąź i na kogoś spadła, to mogłaby zrobić mu krzywdę. Oprócz warunków bezpieczeństwa bierze się również pod uwagę opcje wizualna. Gdy drzewa są ładnie poprzycinane to od razu lepiej się spaceruje po takich parkach i ludzie chętniej do nich przychodzą. Niektóre drzewa szczególnie młode również są przycinane, żeby już na samym początku nadać im odpowiedni kształt i kierunek wzrostu. Dzięki temu jak już urosną, to będzie przy nich mniej pracy, bo jeżeli przytniemy drzewa w dobrych miejscach, to będą one rosły dokładnie tak jak chcemy. Jak widać firma, która zajmować się będzie takimi rzeczami musi być z najlepszej półki, bo trzeba tu mieć wiedzę o samych roślinach jak i zrobić to w tempie, bo czasu na przycinkę nie ma za dużo. Dlatego też miasto najczęściej ogłasza taki przetarg zimom, bo wtedy jest jeszcze czas, żeby zobaczyć które drzewa trzeba przyciąć w pierwszej kolejności, bo najbardziej tego potrzebują.

Przycinanie drzew to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać i bardzo cieszy nas fakt, że władze Bydgoszczy dbają o to by drzewa były zdrowe i pięknie wyglądały. W ciągu roku bardzo mocno też dba się o krzewy jednak je jak wiadomo trzeba przycinać o wiele częściej niż same drzewa, ale zawsze robi to ta sama firma.