Dlaczego warto kupić klatkę dla psa?

Psy są zwierzętami jaskiniowymi i lubią mieć ograniczoną przestrzeń, do której mogą się wycofać. Oprócz korzyści emocjonalnych i psychicznych, klatki ułatwiają naukę w domu i chronią psa, gdy właściciela nie ma w domu. Mogą również rozwiązać problemy behawioralne, takie jak gryzienie przedmiotów i szczekanie. Nowi właściciele mogą mieć problem przy wyborze odpowiedniej klatki dla psa. Poniżej kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie klatki.

Jak wybrać klatkę dla psa?

klatka dla psa do domuPonieważ psy występują we wszystkich rozmiarach, klatki są dostępne w wielu różnych wymiarach. Klatka dla psa do domu powinna być na tyle duża, aby pies mógł swobodnie stać, obrócić się, wyciągnąć łapy czy położyć się. Większa przestrzeń zachęci zwierzaka do spania po jednej stronie klatki i relaksowania po drugiej. Wybierając klatkę dla szczeniaka, trzeba pomyśleć o przyszłości. Zamiast wybierać klatkę pasującą do obecnego rozmiaru zwierzęcia, można wybrać taką, która posłuży mu również w życiu dorosłym. Wiele klatek jest sprzedawanych w sugerowanych przedziałach wagowych, ale warto wziąć pod uwagę wyjątkowe cechy fizyczne swojego psa, a także jego wagę. Chart o długich nogach może ważyć tyle samo, co pulchny, krótkonogi corgi, ale obie rasy będą miały inne potrzeby, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej klatki, w której mogą się położyć do snu. Robiąc zakupy, należy wziąć pod uwagę wysokość i długość klatki, aby wybrać taką, która zapewni zwierzakowi najwyższy komfort. Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru, należy zadbać o to, aby klatka była wygodna i wyglądała zachęcająco dla psa. Można umieścić klatkę w pokoju i ułożyć w niej miękki koc lub wygodny materac. Pies będzie również zadowolony z posiadania nowej zabawki w klatce oraz pokrowca dla dodatkowego bezpieczeństwa. Decydując, gdzie umieścić klatkę, należy wziąć pod uwagę pokój, którego często używa cała rodzina, taki jak salon, sypialnia lub jedno i drugie. Szczenięta poniżej szóstego miesiąca życia nie powinny pozostawać w klatkach dłużej niż trzy lub cztery godziny. Podczas treningu w domu trzeba się starać, aby jednorazowo pies nie przebywał w klatce zbyt długo, ponieważ szczenięta nie wiedzą, jak kontrolować swój pęcherz. Dorosłe psy, które są tresowane w domu, zwykle wiedzą jak zaczekać, ale nigdy nie powinny pozostawać w zamknięciu dłużej niż kilka godzin.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, trzeba sprawić, aby posiadanie klatki w domu było przyjemnym doświadczeniem dla psa. Nie wolno używać klatki jako miejsca do ukarania swojego zwierzaka, bo zaczną się go bać i odmówią wejścia. Trzeba również pamiętać, aby stopniowo wprowadzać szczeniaka lub psa do nowej klatki i sprawić, że będzie to satysfakcjonujące doświadczenie.