Dobre dywaniki samochodowe

Kupując nowe auto, nie musimy się martwić o jego wyposażenie, bo zawsze jest ono w komplecie. Idealnie pasujące, oryginalne i kompletne. Jednak kiedy kupujemy używane auto, to różnie bywa z wnętrzem samochodu i często brakuje ważnych elementów.

Oryginalne dywaniki do VW Passata  

dywaniki samochodowe vw passatKompletując wyposażenie używanego auta, najczęściej kupujemy pokrowce na siedzenia, aby się nie niszczyły i nie brudziły, osłonki na pasy dla pasażerów, przyciemniane rolety do okien, jeżeli posiadamy dzieci, albo konieczną gaśnicę proszkową. Często zapominamy o tym, co znajduje się pod naszymi nogami, czyli o dywanikach. Ich główną funkcją jest zabezpieczenie wnętrza auta przed zabrudzeniami. W zależności od modelu auta, różnią się one od siebie wielkością, kształtem i systemem mocowań. Oryginalne dywaniki samochodowe VW Passat mogą być welurowe, lub gumowe. Od wykorzystanych do ich produkcji materiałów, zależy ich trwałość. Od spodu mają warstwę gumy, która chroni podłogę samochodu przed wilgocią i błotem. Jeżeli dywanik będzie dopasowany do modelu auta, to z pewnością nie grozi nam pojawienie się rdzy, ani trwałych zabrudzeń. Brzegi dywaników są najczęściej nieco wyższe, aby w razie konieczności, mogły pomieścić piach i wodę, naniesioną z butów. Na dywanikach często lądują okruchy z jedzenia, papierki i cały brud naniesiony z zewnątrz. Poza dywanikami na miejscu kierowcy i pasażerów, przyda się także dywanik w bagażniku, który zapewni dobrą izolację od surowej blachy. Bywa, że w passatach od nowości są już dywaniki w bagażniku.

Może ich zakup nie jest obowiązkowy, ale bardzo się przydaje, jeżeli zależy nam na zachowaniu czystości w samochodzie. Szczególnie ważne są dywaniki w zimnie, bo za każdym razem wsiadając do auta, wnosimy sporą warstwę śniegu pod butami.