Elewacja z desek imitujących drewno

Materiały kompozytowe, które imitują drewno są bardzo dobre ze względu na wygląd oraz odporność. Dlatego na elewacjach bardzo często możemy zobaczyć takie deski. Niedawno robiłem kosztorys takiego remontu. Być może interesuje Cię cena, którą trzeba zapłacić, włącznie z pracą fachowców. Podliczyć musimy wszystkie potrzebne rzeczy, nawet gwoździe.

Cena drewna kompozytowego na elewacji

imitacja drewna na elewacjiNa początku pracy trzeba zrobić na domu szkielet, który utrzyma te deski. Imitacja drewna na elewacji tego wymaga. Na standardowym domu jednorodzinnym potrzeba do tego desek o wartości trzystu pięćdziesięciu złotych. Jednak nie trzeba ich malować. Dopiero w tym momencie można myśleć o deskach, które dokładnie imitują drewno. Metr sześcienny tych desek kosztuje siedemset pięćdziesiąt złotych. Oczywiście mowa o tych, które są już pomalowane. Jednak możesz zaoszczędzić, kupując deski bez koloru oraz puszkę impregnatu. Wtedy cena całości wyniesie sześćset pięćdziesiąt złotych. Oblicz, ile metrów sześciennych drewna potrzebujesz i pomnóż przez tą sumę. Na taką ilość potrzeba także gwoździ, które są warte około stu pięćdziesięciu złotych. Przyda się pianka montażowa za dwadzieścia złotych do łatania wszelkich niedoskonałości. Majster za dzień pracy bierze sto pięćdziesiąt złotych. Zwykli pracownicy mają mniejsze zarobki, od dwunastu złotych na godzinę, do czternastu. Do tego potrzeba prądu, lecz tutaj trzeba kierować się licznikiem.

Tak mniej więcej prezentują się koszty układania desek, które imitują prawdziwe drewno. Czy warto? Tak, ponieważ jest to elewacja na długie lata. Nie traci wyglądu. Materiał na pewno nie spęcznieje, ani nie zacznie się łamać. Metr sześcienny drewna wystarcza na zrobienie jednej ściany w średniej wielkości domu jednorodzinnym.