Ile kosztuje prywatne leczenie alkoholizmu?

Często, chcąc wyleczyć się z alkoholizmu, ludzie napotykają wiele różnych ofert, proponujących leczenie różnymi metodami. Wśród ich natłoku, ciężko dobrać tą właściwą. Jednak gdy mamy do wyboru ośrodek, który leczy prywatnie i placówkę państwową – wybierzmy pierwszą opcję. To miejsce, w którym mamy pełny komfort i możemy skoncentrować się na terapii.

Ośrodki leczące uzależnienia leczą też prywatnie

prywatne leczenie alkoholizmu w ośrodkuPoddanie się leczeniu to dla alkoholika, bardzo trudny krok.Musi zrezygnować z substancji, bez której nie wyobraża sobie swojej codzienności. Dlatego nie każdego stać na taką decyzję. Jednak często, osoba uzależniona udaje się tam z bliskimi sobie osobami, które stanowią dla niej wsparcie. Tylko pod naciskiem, lub za namową bliskich, alkoholicy decydują się na leczenie – to udowadniają statystyki. Suwerenne decyzje to naprawdę znikomy procent, no ale tak właśnie działa ta choroba – słabości każe wypierać w niebyt podświadomości. Prywatne leczenie alkoholizmu w ośrodku jest dedykowane tym, którzy chcą postawić na wyższy standard opieki i lepsze warunki zakwaterowania. Istotnie tak właśnie w nich jest. Prywatne ośrodki dbają o komfort swojego pacjenta, dlatego ma on do dyspozycji wiele miejsc, w których między sesjami terapeutycznymi i warsztatami, może spędzić swój czas. W prywatnym ośrodku leczącym osoby uzależnione mamy też dostęp do telewizji oraz internetu. Istnieje możliwość zachowania telefonu komórkowego, co jest raczej wykluczone w przypadku państwowych placówek. Ośrodki prywatne to miejsca, w którym możemy liczyć na pomoc dwadzieścia cztery godziny na dobę. Mamy do dyspozycji własny pokój, wyposażony w lampkę nocną, szafę, fotele oraz stół. Dzięki temu terapia zamknięta nie jest tak uciążliwa i pacjenci nie czuja się jak zamknięciu. To ma duże znaczenie dla komfortu psychicznego osoby uzależnionej. Osoby decydujące się na taki model leczenia muszą mieć nieco zasobniejszy portfel.

Leczenie uzależnień w prywatnych ośrodkach, bez wątpienia trochę kosztuje, jednak jest warte swojej ceny. O pacjentów dbają specjaliści różnych dziedzin, a także wykwalifikowany i profesjonalny personel medyczny. Posiłki nie przypominają tych znanych nam ze standardowych szpitali, gdyż w prywatnych ośrodkach o kuchnię dbają również profesjonaliści.