Jak korzystać z poduszki sensomotorycznej?

 

Siedzący tryb życia coraz bardziej odbija się na naszym zdrowiu. Wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia. Między innymi przez to, że pracujemy przy biurkach oraz do i z pracy jeździmy samochodami. Konsekwencje takiego trybu życia są bardzo poważne i bardzo wpływają na nasze zdrowie.

Sposób użycia dynamicznych poduszek

poduszka sensomotoryczna jak siedziećKiedyś bóle pleców i kręgosłupa były domeną osób w podeszłym wieku. Dziś na bóle kręgosłupa uskarżają się coraz młodsi ludzie. A nawet i nastolatkowie, którzy mają mało ruchu. Problemy z kręgosłupem to plaga wysoko rozwiniętych państw. Naukowcy szukają cały czas sposobów na to aby skutecznie walczyć z chorobami kręgosłupa wśród młodzieży i osób dorosłych. I ja sama przez długie godziny spędzone przy biurku zaczęłam uskarżać się na ból kręgosłupa. Zaczęłam również szukać pomocy. Tak trafiłam na poduszki sensoryczne. Wielu ludzi, którzy byli w posiadaniu poduszki zachwalali jej działanie. Stwierdziłam, że mogłaby mi pomóc właśnie taka poduszka sensomotoryczna jak siedzieć na takiej poduszce? To pytanie mnie nurtowało. Sprawdziłam w internecie. Okazało się, że siedzenie na takie poduszce przypomina siedzenie na piłce rehabilitacyjnej. Różnica polega na tym, że poduszkę kładziemy na krześle z oparciem. To powoduje, że siedzi nam się o wiele wygodniej. Poduszka masuje nasze mięśnie zmniejszając przy tym ich napięcie. Służy ona do siedzenia, ale również do ćwiczeń fizycznych dlatego nie powinno się siedzieć na niej dłużej cztery godziny dziennie. Jest to niezwykle ważne dlatego, że w innym przypadku może dojść do przetrenowania tych partii mięśni. Poduszka dostosowana powinna być również do wagi osoby z niej korzystającej.

Poduszki odpowiednie są dla osób w każdym wieku. Chętnie sięgają po nie osoby prowadzące siedzący tryb życia, ale również osoby starsze, a nawet sportowcy. Sportowcy używają ich by zahamować urazy i kontuzje. Poduszki ortopedyczne kupić można w wielu sklepach z akcesoriami rehabilitacyjnymi.