Jak założyć działalność gospodarczą w Niemczech?

Kilka lat temu wyemigrowałem do Niemiec. Bardzo dobrze mi się tutaj mieszkało i pracowało. W końcu zdecydowałem, że warto iść o krok dalej i założyć własną działalność gospodarczą. Zainteresowałem się tym tematem, ale jak zobaczyłem ile formalności trzeba wcześniej załatwić, trochę zwątpiłem. Obawiałem się, że zanim to wszystko zorganizuje, odechce mi się prowadzenia jednoosobowej firmy. Na szczęście okazało się, że nie jestem całkiem bezradny w takiej sytuacji.

Błyskawicznie założyłem działalność gospodarczą

błyskawiczne założenie działalności gospodarczej w niemczechOkazało się, że istnieją firmy, które pomagają w założeniu tego typu działalności na terenie Niemiec obcokrajowcom. Moja koleżanka, która jeszcze kilka lat temu była w takiej sytuacji podpowiedziała mi, gdzie powinienem się udać. Firma ta gwarantowała swoim klientom błyskawiczne założenie działalności gospodarczej w Niemczech. Udałem się tam w pierwszej wolnej chwili, ponieważ firma ta miała bardzo pozytywne rekomendacje i referencje od poprzednich klientów. Wiele osób doceniało profesjonalizm i dużą wiedzę pracujących i doradzających klientom specjalistów. Pomagali oni nie tylko przy skompletowaniu potrzebnej dokumentacji, ale także przy składaniu dokumentów w urzędach i przy konstruowaniu potrzebnych pism w razie, gdyby trzeba było składać wyjaśnienia, albo dostarczać dodatkowe dokumenty. Ich pomoc nie kończyła się przy założeniu i zarejestrowaniu działalności. Można było zdecydować się na współpracę z nimi także przy rozliczaniu firmy i prowadzeniu księgowość. Nie jest to trudne, ponieważ formalności w tym zakresie są w Niemczech ograniczone do minimum, jednak zawsze lepiej powierzyć tą sprawę profesjonalistom. Skorzystałem z tej dobrej rady, dzięki czemu udało mi się bez problemu założyć działalność gospodarczą w Niemczech. W ciągu miesiąca udało mi się załatwić wszystkie formalności i mogłem rozpocząć swoją pracę.

Byłem bardzo zadowolony z takiej sytuacji. Wszystko naprawdę udało mi się bardzo szybko załatwić. Byłem nawet zdziwiony szybkim tempem biorąc pod uwagę fakt, ile dokumentów i zaświadczeń musiałem w tym celu uzyskać. Nie narzekam jednak, ponieważ bardzo dobrze mi się teraz pracuje „na swoim”. Cieszę się, że te wszystkie formalności nie okazały się zbyt skomplikowane i dało się je szybko załatwić.